Strona główna Bez kategorii Plan dni miast w powiecie

Plan dni miast w powiecie

2

Maraton świętowania na rodzinnych festynach, koncertach plenerowych, wesołych miasteczkach i lunaparkach rozpoczął się w Żarowie w ubiegłym tygodniu. Jak wygląda plan na pozostałą część sezonu?

Dni Świdnicy (19)

Już jutro, 3 czerwca zaczynają się Dni Świdnicy.

W piątek, 3 czerwca rozpocznie je „Gryfiada”, organizowana od kilku lat przez Młodzieżowy Dom Kultury. Następnie zaprezentują się świdnickie zespoły taneczne i muzyczne. Wieczorem zapraszamy na koncerty, które odbędą się na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

W sobotę, 4 czerwca w imieniu Nadleśnictwa i Stawów Milickich zapraszamy do Rynku, na Święto Dzika i Karpia Dolnośląskiego. Przygotowanych będzie wiele stoisk edukacyjnych, degustacje oraz prezentacje nadleśnictw. Wszystko uświetnią występy świdnickich grup tanecznych i wokalnych. Wieczorem odbędą się kolejne koncerty na terenie ŚOSIR.

W niedzielę, 5 czerwca imprezy będą miały miejsce już tylko na stadionie przy ulicy Śląskiej. Część koncertowa w tym roku zostanie zrealizowana pod hasłem „Letnia Scena Eski – Dni Świdnicy”, gdyż głównym patronem medialnym wydarzenia jest stacja radiowa Eska. Zespoły, które zagrają przez trzy dni obchodów zostały wybrane nieprzypadkowo – wskazali je mieszkańcy Świdnicy w internetowej sondzie. W piątek, 3 czerwca zagra zespół Video, w sobotę zobaczymy na scenie Najlepszy Przekaz w Mieście oraz Comę, a gwiazdą niedzielnego koncertu będzie Dawid Kwiatkowski.

dni Świdnicy

Tydzień po Świdnicy bawić się będą mieszkańcy Świebodzic. 

11 i 12 czerwca zaplanowano doroczne święto miasta. Dni Świebodzic to nie tylko koncerty wspaniałych gwiazd, ale także mnóstwo atrakcji dla całej rodziny
W sobotę, 11 czerwca, zagrają dla nas i zaśpiewają gwiazdy muzyki disco polo: VOYAGER, GENTLEMAN’S, SONIC, MARIOO.
Do tego zaprezentują się uzdolnione dzieci i młodzież, będzie energetyczna disco-zumba, animacje dla najmłodszych i wiele innych atrakcji.
Niedziela 12 czerwca to kolejny dzień atrakcji dla maluchów, występy lokalnych artystów w ramach „Zostań gwiazdą Świebodzic”, konkurs piłkarski i mecz pomiędzy radnymi, krwiodawcami i rodzicami dzieci z przedszkoli.
Na deser – koncert mega gwiazdy, zespołu KOMBII.

PLAKAT B2_DNI SWIEBODZIC
Będzie także możliwość oddania krwi, sprawdzenia swoich możliwości w cyklicznych mistrzostwach w wyciskaniu sztangi, będzie fitness na trampolinach, zabawy z harcerzami, stoiska gastronomiczne, wesołe miasteczko.

W ten sam weekend zaplanowano Dni Jaworzyny Śląskiej, 11 i 12 czerwca na terenie Stadionu Miejskiego w Jaworzynie Śląskiej będzie można zabawić się między innymi przy dźwiękach muzyki disco polo: w sobotę, od godz. 18.00 wystąpią Arek Kopaczewski, „Model MT & Modelinka” oraz zespół „Masters” znany m.in. z takich utworów jak „Żono moja” czy „Serce do koperty” (koncert około godziny 21.00). Zaplanowana jest także zabawa taneczna przy muzyce mechanicznej, która potrwa do 2.00 nad ranem.

W niedzielę na scenie zaprezentuje się „Paxon”, a główną atrakcją wieczoru będzie koncert polskiej piosenkarki Joanny Klepko znanej jako Cleo (koncert w niedzielę około godz. 21.30). Tradycyjnie na niedzielę zaplanowano także występy lokalnych artystów, a około godziny 16.00 odbędzie się koncert laureatów nagrodzonych w I Gminnym Festiwalu Piosenki Rozbrykanej. Podczas tegorocznych dni miasta nie zabraknie oczywiście animacji dla dzieci, atrakcji gastronomicznych i urządzeń rozrywkowych.

Powiatowy maraton miejskich fiest zamyka Strzegom, gdzie 18 i 19 czerwca odbędzie się Święto Granitu Strzegomskiego 2016.  

Święto wywodzi się z Dni Ziemi Strzegomskiej, które organizowane były w Strzegomiu od lat powojennych. Pierwotnie nazywały się Świętem Dnia Pokoju, następnie na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych Dniem Zwycięstwa i Wyzwolenia Strzegomia, aby od roku 1978 przyjąć swoją nazwę: Dni Ziemi Strzegomskiej.

Ponieważ okolice Strzegomia słyną z bogatych złóż granitu i bazaltu – materiałów mających zastosowanie w budownictwie, kamieniarstwie nagrobkowym i rzeźbiarstwie, jak również z profesjonalnych zakładów zajmujących się obróbką kamienia, w dniu 6 września 2003 r. w Strzegomiu odbył się I w Polsce Festyn Kamieniarski zorganizowany z inicjatywy Pracodawców Branży Kamieniarskiej Ziemi Strzegomskiej, Urzędu Miejskiego w Strzegomiu i Redakcji dwumiesięcznika branży kamieniarskiej „Świat Kamienia”.

W roku 2011 połączone zostały dwa wydarzenia kulturalne, tj. Dni Ziemi Strzegomskiej i Festyn Kamienia, przybierając wspólną nazwę: Święto Granitu Strzegomskiego.

plakat_strzegom

 

/wrt/

Poprzedni artykułPowalczą w zawodach Speed Stacks
Następny artykułZwłoki na torach w Świdnicy