Strona główna Sport Piłka nożna Ostatni mecz sezonu: Stilon – Polonia-Stal (relacja live)

Ostatni mecz sezonu: Stilon – Polonia-Stal (relacja live)

0

W swoim ostatnim występie w tym sezonie trzecioligowi piłkarze Polonii-Stali Świdnica zagrają na wyjeździe ze Stilonem Gorzów Wielkopolski. Formalnie gospodarzem są biało-zieloni, ale ze względu na zajętość boisk OSiR-u (Dni Świdnicy), spotkanie rozgrywane jest na terenie rywali.

DSC_1307

Skład Polonii-Stali: Stitou, Marszałek, Salamon, Ciuba, Jaros, Pawlak, Szczygieł, Morawski, Wargin, Tobiasz, Borowy

Do rozpoczęcia spotkania kwadrans, zawody prowadzi Robert Parysek  (Kolegium Sędziów Legnica)

Rozpoczynamy mecz

2′ – agresywnie biało-zieloni, piłkę przechwytuje Borowy, chwilę później piłkę w pole karne wrzuca Wargin, ale sytuację czyszczą defensorzy rywala

3′ – rzut wolny dla przyjezdnych, dośrodkowanie Morawskiego z którym radzi sobie golkiper Stilonu

4′ – nieporozumienie w naszych szeregach obronnych, strzał napastnika gorzowian, broni Stitou

8′ – bardzo dobra okazja miejscowych, strzał przeciwnika z 10 metrów, na całe szczęście w środek bramki i pewnie interweniuje Amin

10′ – strzału z dystansu próbuje zawodnik Stilonu, piłka wylądowała w dłoniach naszego bramkarza

14′ – Tobiasz strzela z narożnika pola karnego, piłka wysoko nad bramką

16′ – bardzo groźna kontra świdniczan, niestety Wargin zagrywa niecelnie – tylko wrzut z autu

16′ – powinno być 1:0 dla świdniczan – Tobiasz strzela głową wprost w bramkarza

17′ – identyczna akcja po drugiej stronie boiska. Wrzutka z lewej strony boiska i akcję głową wykańcza jeden z graczy Stilonu. Przegrywamy 0:1!

20′ – próbujemy przedzierać się w pole karne rywali, sędzia odgwizduje faul Borowego w walce o piłkę

23′ – minutowa przerwa na uzupełnienie płynów. Upalna pogoda z pewnością nie ułatwia zawodnikom gry

26′ – szybkie przejęcie piłki w środkowej części boiska, podanie do napastnika Stilonu, który w sytuacji jeden na jednego pokonuje Amina Stitou. Przegrywamy 0:2!

28′ – kolejna dobra okazja gorzowian, ciemnoskóry zawodnik rywali strzela jednak bardzo niecelnie

Ostatnie minuty zdecydowanie dla Stilonu

29′ – w odpowiedzi w końcu dobra akcja świdniczan, Jaros dorzuca piłkę z rzutu wolnego, zamieszanie w polu karnym, strzelać próbuje Morawski, lecz futbolówka odbija się od jednego z defensorów

35′ – w ostatnich minutach zdecydowanie dłużej przy piłce utrzymują się piłkarze Polonii-Stali – niestety nie przekłada się to na sytuacje bramkowe

37′ – Borowy kropnął z 16 metrów – piłka wysoko nad bramką

41′ – powinniśmy zmniejszyć straty, Borowy znakomicie złożył się do główki, ale piłka po jego uderzeniu z kilku metrów minęła o centymetry prawy słupek gorzowskiej bramki

44′ – szansa na trzeciego gola dla Stilonu, napastnik Stilonu niemiłosiernie „kręcił” Marszałkiem, ale ostatecznie uderzył wprost w naszego bramkarza

koniec pierwszej połowy

rozpoczynamy drugą połowę, Kamil Kukla zmienia Filipa Ciubę

48′ – Kukla wrzuca piłkę w pole karne, Wargin zablokowany, po chwili Tobiasz uderza obok bramki

50′ – mocne uderzenie Kukli z 20 metrów, bardzo dobrze interweniuje bramkarz Stilonu

51′ – kontra rywali, Morawski traci piłkę w środku pola, na szczęście skończyło się tylko na zagrożeniu

51′ – Kukla znów próbuje strzału z dystansu – piłka obok bramki

Początek drugiej połowy należy do świdniczan

56′ – Stilon trafia do siatki, napastnik „gości” na pozycji spalonej

57′ – Jaros przedziera się lewą stroną boiska, centruje futbolówkę w pole karne, ale nie znajduje adresata

62′ – dobra akcja Jarosa z Borowym, ten pierwszy decyduje się na strzał – niestety niecelny

66′ – Kukla wrzuca piłkę w szesnastkę przeciwników – nic z tego wielkiego nie wynikło. Od bramki golkiper Stilonu

69′ – Pawlak – żółta kartka

73′ – czyhający na kontry Stilon wyprowadza kolejny zabójczy atak – 3:0 dla gorzowian!

80′ – tempo meczu siadło, zwycięstwo Stilonu już raczej niezagrożone

85′ – seria rzutów rożnych rywali, strzał głową jednego z ofensywnych graczy Stilonu – piłka mija bramkę

87′ – dobra interwencja Amina, w ostatnich minutach gorzowianie w mocnym natarciu

koniec spotkania – przegrywamy 0:3