Strona główna Wydarzenia Świdnica Noc z biologią

Noc z biologią

0

Już jutro studenci i pracownicy naukowi Uniwersytetu Wrocławskiego ponownie odwiedzą Świdnicę, aby poprowadzić serię niekonwencjonalnych zajęć poruszających tematy biologiczne. Wspólnie z młodzieżą w trakcie wykładów, pokazów i warsztatów odkryją tajemnice świata organizmów w makro- i mikroskali.

noc_zbiologia

W II Świdnickiej Nocy z Biologią organizowanej przez II LO i Uniwersytet Wrocławski weźmie udział prawie 250 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu świdnickiego. Tegoroczne hasło to: Warto wiedzieć więcej.

Zajęcia warsztatowe i wykłady połączone z prezentacją przeprowadzą pracownicy, doktoranci i studenci dwóch wydziałów Uniwersytetu Wrocławskiego :  Wydziału Nauk Biologicznych,  Wydziału Nauk o Ziemi i Kształtowaniu Środowiska.
Zajęcia będą prowadzone jednocześnie w 14 grupach.

Ramowy plan Świdnickiej Nocy z Biologią 2016

15: 30 – Uroczyste rozpoczęcie II Świdnickiej Nocy z Biologią
15: 45 – 21.30 zajęcia w grupach po 45 minut (warsztaty)

Tegoroczna edycja Świdnickiej Nocy z Biologią przewiduje dla uczniów czternaście zajęć o zróżnicowanej tematyce biologicznej. Po raz pierwszy odbędą się warsztaty geologiczne: Trylobit – zrób to sam!

Tematyka zajęć pozwoli na pogłębienie zagadnień biologicznych i da odpowiedź na następujące pytania: czy martwe drewno jest naprawdę martwe, czy pomidor jest jagodą, jak przeżyć na Marsie, jak rozpoznać płeć na podstawie cech czaszki i miednicy, jak powstawały dawne napoje alkoholowe?

Z wykładów i warsztatów uczniowie dowiedzą się również dlaczego cis był chemicznym narzędziem zbrodni w Średniowieczu, dlaczego jesteśmy atrakcyjni dla płci przeciwnej, jak wykonywać rysunki biologiczne?

Poznają też leczniczą moc roślin i szaloną naturę nasion oraz znaczenie owadów w środowisku. Na własnej skórze sprawdzą czy mózg zawsze właściwie interpretuje bodźce a na podstawie wyhodowanych bakterii przekonają się o tym, że każdy człowiek nosi na sobie całkiem sporo bakterii.

II Świdnicka Noc z Biologią, 10 czerwca, start o godz. 15.30, budynek II LO w Świdnicy ul. Równa 11.

/opr.red/

ilustracja: organizatorzy

Poprzedni artykułBiegiem wokół wieżyczki
Następny artykułZawody młodych klawiszowców