Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Można liczyć na OSP z gminy Świdnica

Można liczyć na OSP z gminy Świdnica

0

Zawody sportowo-pożarnicze ochotniczych straży pożarnych są ważnym sprawdzianem sprawności bojowej strażaków i będącego w ich posiadaniu podstawowego sprzętu. Podczas ostatnich zawodów powiatowych w Strzegomiu znaczącymi sukcesami mogą pochwalić się gminne jednostki OSP.

zawody_osp

Do rywalizacji stanęło aż 25 zespołów z całego powiatu, od najmłodszych do najstarszych ochotników, a wśród nich 6 z gminy Świdnica. W trakcie konkurencji bojowych oraz sztafety pożarniczej z przeszkodami strażacy ochotnicy mieli okazję sprawdzić swoje możliwości oraz sprzęt.

Każde zawody strażackie, czy to na szczeblu gminnym, powiatowym lub wojewódzkim są znakomitą popularyzacją strażackiego ruchu w poszczególnych regionach. W życie strażackie wnoszą ożywienie i mobilizują do jak najlepszego przygotowania się do zawodów, które nieraz obserwują bardzo licznie zgromadzeni mieszkańcy sołectw – podkreśla wójt Teresa Mazurek.

W poszczególnych kategoriach reprezentacje OSP z gminy Świdnica zajęły następujące miejsca: dziewczęta 12-15 lat 1. miejsce dla OSP Burkatów, w kategori chłopców 12-15 lat Burkatów zajął 2. miejsce.

W kolejnej kategorii wiekowej 16-18 lat zwyciężyli chłopcy z OSP Witoszów, w kategoriach seniorów 1. miejsce dla strażaków Witoszowa, drugie dla Burkatowa, a w kategorii kobiet zwyciężyły strażaczki z Burkatowa.

/opr.red/

zdjęcie UG Świdnica

Poprzedni artykułStrzegom Horse Trials [ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU]
Następny artykułCo do Świdnicy przyciąga turystów? [SONDA]