Strona główna Bez kategorii Morskie wilki z Kasprowicza

Morskie wilki z Kasprowicza

0

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Świdnicy uczestniczyli w niecodziennej wycieczce, której celem był Bornholm, wyspa nie bez przyczyny nazwana „Perłą Bałtyku”.

I LO na Bałtyku (4)

Młodzież z I LO miała już okazję obcowania z morzem w 2012 r., kiedy to został zorganizowany „Bałtycki rejs przyrodników”. Tym razem kapitanem 12,5 metrowego jachtu „Amajo” został Michał Żabrowski – na co dzień nauczyciel biologii w I LO, zabierając z sobą grupę szkolnych podopiecznych. Kasprowiczanie odwiedzili porty Niemiec, gdzie główną atrakcją było Ozeaneum w Stralsundzie, czyli jedno z największych i najbardziej nowoczesnych oceanariów w Europie, wreszcie dotarli do pięknej duńskiej wyspy – nadrzędnego celu wyprawy. Po zacumowaniu w porcie Nexø, przyszedł czas na wycieczkę rowerową, w czasie której uczniowie podziwiali niepowtarzalną przyrodę Bornholmu, ze skalistymi wybrzeżami i malowniczymi rybackimi osadami.

Ogółem, w czasie rejsu jacht pokonał 325 mil morskich, nawigując przez 49 godzin na silniku i 67 godzin pod żaglami oraz odwiedził pięć portów. Dla załogi, wycieczka okazała się wspaniałą przygodą, do której z pewnością każdy z młodych adeptów żeglarstwa morskiego będzie tęsknić i którą będzie długo wspominać. Na tęsknotę za morzem jest jedna skuteczna rada – możliwie szybki powrót. Kasprowiczanie dobrze o tym wiedzą, zatem ich kolejna eskapada na Bałtyk jest tylko kwestią czasu.

I LO

Poprzedni artykułMłodzi lekkoatleci na starcie
Następny artykułDziesięć lat międzynarodowej nauki