Strona główna Kultura Międzynarodowy korowód i Noc Świętojańska

Międzynarodowy korowód i Noc Świętojańska

0

W międzynarodową scenę zamieni się 25 czerwca świdnicki Rynek. Na zaproszenie ośrodka kultury przyjadą zespoły folklorystyczne z Tajwanu, Indii, Turcji, Słowacji, Czech, Izraela i Rosji. Najpierw przejdą w barwnym korowodzie i dadzą mini koncerty, później dołączą do obrzędu Nocy Świętojańskiej, którą po zmierzchu zaprezentują świdnickie zespoły Krąg i Mała Świdnica.

Noc Świetojańska 1

Łemkowski Zespół Pieśni i Tańca Kyczera już po raz XX zaprasza zespoły ludowe z całego świata na Festiwal „Świat pod Kyczerą”, który w tym roku zostanie zorganizowany od 27 do 29 czerwca w Krynicy Zdrój. Wcześniej jednak Łemkowie wraz ze swoimi gośćmi odwiedzą Świdnicę. Zespoły z całego świata w sobotę, 25 czerwca o 16.30 w barwnym korowodzie przejdą przez Rynek, a później zaprezentują się na scenie.

13_06_KONCERT_GALOWY_SWIDNICA-663x940

O 21.30 rozpocznie się obrzęd Nocy Świętojańskiej, który od lat w swoim repertuarze ma świdnicki Zespół Taneczny „Krąg”. Dorosłych tancerzy wspierać będą dzieci z 'Małej Świdnicy. Na zakończenie wszystkie zespoły dołączą do świdniczan.

Noc Świetojańska

Poprzedni artykuł„Siódemka” w Świdnicy pojedzie inaczej
Następny artykułCzary Penelopy: Malinowa chmurka