Strona główna Wydarzenia Świdnica Koncert i warsztaty przeciw uzależnieniom

Koncert i warsztaty przeciw uzależnieniom

0

Jamajski wokalista, warsztaty i wykład to składowe niecodziennego projektu profilaktycznego przeciw uzależnieniom „Twórczy Nie-Zależni”.  Wzięli w nim udział świdniccy gimnazjaliści.

uzeleznienia_koncert

W czwartek, 2 czerwca, w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury przeprowadzone zostało multimedialne i multidyscyplinarne przedsięwzięcie, którego pomysłodawcą i realizatorem jest Fundacja Promocji Muzyki i Terapii GREEN z Wrocławia.

Program adresowany jest do uczniów oraz kadry nauczycielskiej gimnazjów. Składa się z trzech wzajemnie uzupełniających się części: informacyjno – edukacyjnej czyli wykładu i prezentacji multimedialnej, artystycznej, w której wystąpił Roy Benett z zespołem, oraz warsztatowo-integracyjnej złożonej z zadań z elementami muzykoterapii.

Jak twierdzą autorzy, projekt zakłada realizację trzech strategii profilaktycznych, a mianowicie: strategii edukacyjna w zakresie rozwijania umiejętności radzenia sobie z emocjami i wpływem społecznym, strategia alternatyw dla zachowań ryzykownych oraz strategię przekazywania informacji na temat substancji psychoaktywnych, ich działania i skutków zażywania.

W trakcie koncertu wraz z zespołem złożonym głównie z wrocławskich muzyków jazzowych o rockowych, wystąpił znany z audycji Marka Niedźwiedzkiego, pochodzący z Anglii wokalista o jamajskich korzeniach Roy Benett.

Współorganizatorem projektu był Urząd Miejski w Świdnicy oraz Świdnicki Ośrodek Kultury. Zadanie sfinansowane zostało ze środków finansowych Gminy Miasto Świdnica przeznaczonych na realizację zadań w zakresie zwalczania narkomanii.

/opr.red/

zdjęcia UM w Świdnicy

Poprzedni artykułCo grają w kinie? [REPERTUAR]
Następny artykułCała Świdnica czyta