Strona główna Temat dnia Kajaki i rowery wodne na zalewie w Świdnicy

Kajaki i rowery wodne na zalewie w Świdnicy

1

Wiadomo już, że to świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji będzie zarządzał bosmanatem i wypożyczalnią sprzętu pływającego. Nowa atrakcja nad Zalewem Witoszówka ma być gotowa w lipcu. Na razie wykonawca kończy budowę obiektu i rozpoczyna wymianę ścieżek.

zalew (4)

Przygotowujemy się do organizacji wypożyczalni sprzętu pływającego – informuje Przemysław Grzyb, odpowiedzialny za marketing w ośrodku. – Na pewno będą kajaki, rowery wodne i Optymisty, użyczone przez Klub Żeglarski Qbryg. Do obsługi zostaną zatrudnione na umowy zlecenia dwie osoby. Planujemy, że wypożyczalnia będzie w tym sezonie czynna do końca września w godzinach od 10.00 do 18.00. Jej uruchomienie jest uzależnione od terminu zakończenia prac i oddania obiektu do użytkowania. W kolejnych sezonach na kajakach i rowerach wodnych najprawdopodobniej będzie można  od maja do końca września.

zalew (8)

Prace prowadzi Przedsiębiorstwo Budowlane „rejjs”, które wygrało przetarg na wykonanie inwestycji, która była wśród zwycięskich projektów II edycji budżetu obywatelskiego.Wykonawca nie ma zbyt wiele czasu, bo zgodnie z umowa prace powinny się zakończyć w czerwcu. Przetarg został rozstrzygnięty pod koniec stycznia tego roku, ale prawie dwa miesiące zajęło przygotowanie projektu. Wykonawca dostarczył projekt, który po naniesieniu poprawek został zaakceptowany. 18 marca do starostwa powiatowego trafił wniosek o pozwolenie na budowę.  18 kwietnia rozpoczęły się prace ziemne.

Na razie realizowany jest I etap, w skład którego wchodzi budowa bosmanatu o powierzchni około 170 m2, budowa wiaty na łodzie o powierzchni 100 m2, naprawa jednego z pomostów, budowa pomostu pływającego do cumowania żaglówek, budowa slipu betonowego do wodowania łódek oraz budowa chodnika i ścieżki spacerowej. Firma „rejjs” wykona zadanie za ok. 885 tysięcy złotych. Termin zakończenia to 30 czerwca tego roku.

zalew (6)

Wykonawca deklaruje dotrzymanie terminu – informuje Magdalena Dzwonkowska, rzeczniczka prasowa UM w Świdnicy. – Przystąpił teraz do wykonania pokrycia dachu hali, montażu okien i drzwi wejściowych oraz bramy wjazdowej. Trwają prace przy wymianie desek na jednym z pomostów oraz przy budowie chodników na odcinku od bosmanatu w stronę pomostów. Ze względu jednak na awarię kanału sanitarnego przy ul. Polna Droga mogą nastąpić drobne opóźnienia związane z wpięciem przyłącza do tego kanału. Jest to jednak niezależne od wykonawcy tej inwestycji. Pracownicy ŚPWiK dokładają wszelkich starań, aby awaria została usunięta w jak najkrótszym czasie.

/asz/

Poprzedni artykułZadręczał sąsiadów, trafił do aresztu
Następny artykułSzykujemy się na kolarskie święto