Strona główna 112 Jak dobrze mieć sąsiada w wakacje

Jak dobrze mieć sąsiada w wakacje

0

Rusza program współpracy pomiędzy strażnikami miejskimi a mieszkańcami miasta w zakresie wczesnego reagowania na wszelkiego typu podejrzane zachowania w okolicy mieszkań i domów.

straz_miejska_areszt (2)

Zbliżający się okres wakacyjny powinien być czasem beztroskiego wypoczynku. Tymczasem wielu mieszkańców nie może pozbyć się podświadomego strachu przed utratą pozostawionego na czas urlopu dobytku, martwi się czy mieszkanie, pozostawione bez nadzoru, jest bezpieczne.

Dlatego też Straż Miejska w Świdnicy uruchomiła program ”Wypoczywaj w spokoju – strażnicy pomogą strzec twego domu”. Podjęte działania służyć mają przede wszystkim na pobudzeniu zainteresowania samych mieszkańców, na obudzeniu ich czujności. Bo przecież, kto więcej o nas wie, jeśli nie nasi najbliżsi sąsiedzi, czy zaufani znajomi z otoczenia?

Przed wyjazdem wystarczy poprosić sąsiadów, aby spojrzeli od czasu do czasu na pozostawione mieszkanie, samochód na parkingu czy piwnicę, a gdyby coś ich zaniepokoiło wystarczy, że zadzwonią pod numer alarmowy 986.

Po otrzymaniu takiego wezwania strażnicy sprawdzą, czy nie dzieje się coś podejrzanego we wskazanym w zgłoszeniu miejscu.

/opr.red/

zdjęcie SM w Świdnicy

Poprzedni artykułW Marcinowicach padł rekord Guinnessa!
Następny artykułWójt Gołębiowski bez absolutorium