Strona główna Sport Siatkówka Dziewczyny wypadły lepiej od chłopców

Dziewczyny wypadły lepiej od chłopców

0

Przez dwa dni (30-31 maja) na boiskach Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozgrywane były finały strefy wałbrzyskiej w siatkówce plażowej gimnazjalistów. W poniedziałek grały najlepsze zespoły chłopców ze swoich powiatów, we wtorek rywalizowały dziewczęta.

siata

Drużyny walczyły o awans do finału dolnośląskiego, do którego przechodziły po dwie najlepsze ekipy. Bardzo dobrze wypadły dwa świdnickie zespoły dziewcząt z Gimnazjum nr 3 i Gimnazjum nr 1. Te pierwsze zajęły drugie premiowane awansem miejsce w świdnickim turnieju. Zawodniczki „jedynki” niestety w półfinale mając już w tie-breaku piłkę meczową uległy siatkarkom z Gimnazjum nr 2 w Nowej Rudzie. Nowa Ruda w finale również pokonała drużynę „trójki” i oba te zespoły powalczą dalej w finale dolnośląskim 15 czerwca w Strzelinie. W kategorii chłopców na pudle znaleźli się zawodnicy świdnickiego Gimnazjum nr 3. Niestety w półfinale przegrali z Kudową Zdrój i pozostał im mecz o trzecie miejsce. Świdniczanie pokonali ostatecznie w finale pocieszenia Gimnazjum nr 9 Wałbrzych. W decydującym starciu spotkały się  gimnazja z Kudowy i Międzylesia, które automatycznie uzyskały awans do finału dolnośląskiego. W meczu decydującym o pierwszym miejscu lepsi okazali się chłopcy z Międzylesia.