Strona główna Temat dnia Dni Świdnicy 2016 rozpoczęte

Dni Świdnicy 2016 rozpoczęte

0

Od rana świdnicki Rynek tętni życiem i mieni się kolorami. Starsi wspominają, że tak właśnie, radośnie, bywało za ich młodości. Młodsi z aparatami w rękach dokumentują występy swoich pociech. Dziś zaczęły się Dni Świdnicy.

Dni_Swidnicy_rynek1 (59)

Od godziny 10.00 trwają Dni Świdnicy 2016. Choć na początku pogoda nie była zbyt łaskawa, to rozpoczynający tegoroczne święto miasta korowód „Świdnickiej Gryfiady” wniósł do Rynku, gdzie ustawiono scenę, wiele ciepła i rozgonił chmury.

Gryfiada_maj2016 (87)

Po południu, temperatura była znacznie przyjemniejsza. Najpierw scenę opanowali mali miłośnicy angielskiego i angielskich piosenek.

Dni_Swidnicy_rynek1 (38)

Po nich, szlagiery z musicali i najbardziej znanych filmów muzycznych zaprezentowali uczniowie i przyjaciele Społecznej Szkoły Muzycznej II stopnia w programie przygotowanym przez Kacpra Birulę.

Dni_Swidnicy_rynek1 (44)

Od godziny 17.00 sceną rządziły zespoły spod skrzydeł Marii Skiślewicz i jej syna Wojciecha. Zaprezentowały się dzieci z „Małej Świdnicy”, tancerze z „Kręgu” oraz czarujący „Mokrzeszowianie” Uwaga wszystkich skupiona była na tańczącej w „Kręgu” nowo wybranej Miss Dolnego Śląska.

Dni_Swidnicy_rynek1 (75)

W Galerii Fotografii dał występ Chór Miejski, pod kierownictwem Kacpra Biruli, z utworami, które na sali wywoływały żywe echo.

Dni_Swidnicy_rynek1 (32)

Na godzinę 20.45 zaplanowano oficjalne otwarcie i koncerty na scenie przy ul. Śląskiej.

A w sobotę w imieniu Nadleśnictwa i Stawów Milickich zapraszamy do Rynku, od godz. 14.00 na Święto Dzika i Karpia Dolnośląskiego. Przygotowanych będzie wiele stoisk edukacyjnych, degustacje oraz prezentacje nadleśnictw. Wszystko uświetnią występy świdnickich grup tanecznych i wokalnych. Na scenie przy ul. Śląskiej wystąpią po godz. 19.00: Sony Blues Band, Najlepszy Przekaz w Mieście oraz Coma.

/wrt/

Poprzedni artykułKrzczonów: śmieci ze żwirowni nie trują
Następny artykułObsesyjna Biblioteczka Agnieszki: Gra pozorów