Strona główna Sport Jeździectwo Coraz więcej światowych gwiazd jeździectwa

Coraz więcej światowych gwiazd jeździectwa

1

Olbrzymie ciężarówki z końmi już zjeżdżają do Morawy koło Strzegomia. Już jutro ruszają międzynarodowe zawody we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego (wkkw) -Strzegom Horse Trials. Wśród zawodników, którzy już dotarli na Dolny Śląsk jest utytułowana Szwedka Linda Algotsson oraz Niemiec Andreas Dibowski, który w ostatni weekend wygrał arcytrudne czterogwiazdkowe zawody w Luhmühlen.

Linda Algotsson

Czternasta edycja Strzegom Horse Trials zgromadzi na starcie czołówkę światowego wkkw i zawita do Morawy koło Strzegomia w dniach 22-26 czerwca. Zawody odbywają się na Hipodromie w Morawie i są pod każdym względem rekordowe: w programie aż 7 międzynarodowych konkursów, na trasie crossu wiele nowych przeszkód, zawody będą trwały całe pięć dni, a na liście zgłoszeń ponad 360 koni z 20 krajów oraz aż 10 jeźdźców z TOP 50 Rankingu FEI – w tym World Number One – Michael Jung.

Oprócz niemieckiego zawodnika zobaczymy: Karin Donckers, Lindę Algotsson, Ingrid Klimke, Dirka Schrade, Stefano Breciarolii, Tima Lipsa i wielu innych. Można śmiało już w tej chwili powiedzieć, że Strzegom Horse Trials to jedne z najpopularniejszych zawodów w Europie.

Michael Jung jest aktualnym mistrzem olimpijskim (Londyn 2012), mistrzem świata (Kentucky 2010) i mistrzem Europy (Blair Castel 2015, Malmo 2013 i Luhmuhlen 2011) oraz zwycięzca prestiżowego Wielkie Szlema w WKKW. Michael Jung przywiezie do Strzegomia swoje dwa najlepsze konie – Fischerrocana i Fichertakinou. Na jednym z nich planuje start na Olimpiadzie w Rio de Janeiro.

Próba ujeżdżenia została podzielona na trzy dni i odbędzie się w środę, czwartek i piątek, cross został podzielony na dwa dni piątek i sobotę. Skoki zostaną rozegrane natomiast w czwartek, sobotę i niedzielę. Najważniejszy konkurs zawodów zaliczany do Pucharu Narodów zostanie rozegrany w następującej kolejności: piątek – ujeżdżenie, sobota – cross, który o godz. 11.30 na żywo będzie transmitowany do przeszło 30 krajów świata i w niedziele skoki przez przeszkody.

W trakcie zawodów nie zabraknie także atrakcji pozasportowych dla publiczności. W programie znalazły się liczne pokazy, dla najmłodszych dmuchane zjeżdżalnie oraz przejażdżki na kucykach.

Poprzedni artykułCo na pamiątkę ze Świdnicy? [FOTO]
Następny artykułWygrywamy z Ukrainą, wychodzimy z grupy na ME!