Strona główna Bez kategorii Brecciaroli prowadzi w najtrudniejszej próbie Strzegom Horse Trials

Brecciaroli prowadzi w najtrudniejszej próbie Strzegom Horse Trials

0

Śródziemnomorska, upalna pogoda na hipodromie w Morawie sprzyjała w czwartek Stefano Brecciaroli, który po ujeżdżeniu w konkursie CCI3* zajmuje pierwsze i drugie miejsce odpowiednio na klaczy Roulette B (41,9 pkt.) i wałachu Viscount George (44,6 pkt.).

Stefano

Cieszę się, że Roulette zachowała się bardzo dobrze i nie przytłoczył jej imponujący hipodrom w Morawie. Nie byłem tu przez wiele lat i po powrocie jestem mile zaskoczony całą organizacją i crossem, który jest naprawdę wymagający” – powiedział włoski zawodnik.

Trzeci w CCI3* jest Belg Hugo Laschet na wałachu Omega de Gravelotte (46,2 pkt.) .

W dwóch konkursach CIC1* i CIC2* w ujeżdżeniu wystartowała druga część zawodników. Jeźdźcy i ich konie w tych klasach przystąpili też do próby skoków.

Przed crossem prowadzenie w CIC1* objęła utytułowana zawodniczka Ingrid Klimke na ogierze Koenigssee 4. Po ujeżdżeniu Niemka była bardzo zadowolona ze swojego konia. „Bardzo pozytywnie oceniam nasz przejazd. Koenigssee zachował się bardzo dojrzale i robił wszystko, czego od niego wymagałam ” – powiedziała Ingrid Klimke.

Lazurowe niebo i wysoka temperatura nie pogorszyły formy najbardziej utytułowanego zawodnika, który startuje w czternastej edycji Strzegom Horse Trials. W CIC2* przed próbą terenową liderem został Michael Jung na Lennox 364 . Po ujeżdżeniu niemiecki jeździec bardzo chwalił swojego wierzchowca.

Jestem zadowolony z wyniku, to był dobry przejazd. Lennox 364 to 8-letni koń, który jest bardzo dobry w ujeżdżeniu. Podczas występu był spokojny i wykonywał dobrze wszystkie ruchy” – powiedział po przejeździe Michael Jung.

Druga jest Belgijka Karin Donckers na koniu Jalapeno, a trzecia jej rodaczka Stephanie D’Andrimont na ogierze Captain van de Kapel.

W czwartek w samo południe rozpoczęła się również próba ujeżdżenia w CCI1*, gdzie prowadzenie objęła Finka Johanna Pohjonen wałachu Conner K.

Po czwartkowej próbie skoków prowadzenie w juniorskim konkursie CIC1*J objęła Julia Elzanowska na wałachu Lucky Comeback. Z dwiema zrzutkami na drugie miejsce spadła Niemka Chayenne Peters na Opium de Garred. Trzecia jest Finka Veera Valjakka na wałachu Sir Greg. W piątek młodzi zawodnicy zmierzą się z crossem. Trzymamy kciuki za polskich juniorów!

W piątek rozpoczyna się także najważniejszy konkurs zawodów zaliczany do Pucharu Narodów CICO3*NC. W sobotę odbędzie się w tej klasie cross, który na żywo będzie transmitowany do przeszło 30 krajów świata, a w niedzielę skoki przez przeszkody.

Czternasta edycja Strzegom Horse Trials, która zgromadziła na starcie czołówkę światowego WKKW, potrwa do niedzieli 26 czerwca. Zawody odbywają się na hipodromie w Morawie i są pod każdym względem rekordowe: w programie aż 7 międzynarodowych konkursów, na trasie crossu wiele nowych przeszkód, zawody trwają całe pięć dni.

/opr.red./

zdjęcie organizator

Poprzedni artykułWpadł z narkotykami
Następny artykułCo grają w kinie? [REPERTUAR CINEMA 3D]