Strona główna Bez kategorii Akcja „Kup pan deskę” nabiera rozpędu!

Akcja „Kup pan deskę” nabiera rozpędu!

0

Już 196 osób i firm ma „swoje” deski na przebudowywanym pomoście w letniej bazie świdnickich harcerzy. Akcja „Kup pan deskę” przybiera na sile, a na zakup czeka jeszcze blisko 300 egzmplarzy. Na każdym może zostać wygrawerowane imię i nazwisko bądź nazwa firmy darczyńcy.

pomost (5)

Niesulice nad malowniczym jeziorem Niesłysz to dzięki świdnickiemu Hufcowi ZHP jedno z najbardziej lubianych przez świdniczan miejsce wakacyjnych wypadów. Tutaj od 1968 roku latem swoje obozy rozbijają harcerze, a od wielu lat szansę na wypoczynek mają także „cywile”. Uczestników wakacji pod gwiazdami można liczyć w dziesiątkach tysięcy.

Harcerze od lat udoskonalają niesulicką bazę, teraz przyszedł czas na remont jednego z najbardziej lubianych miejsc – imponującego drewnianego pomostu. Wymiana desek i legarów to koszt 30 tysięcy złotych. Pieniądze harcerze zebrali sami, a jest to dla nich poważny wysiłek. Wraz z rozpoczęciem prac, 5 czerwca, zastępca komendanta Hufca hm. Piotr Pamuła ogłosił akcję „Kup pan deskę”, której pomysłodawczynią jest hm. Violetta Sobczak. Spontaniczny odzew  zaskoczył harcerzy. W tej chwili kupionych jest już 196 desek. W sumie pomost tworzy aż 589 desek, jest więc jeszcze okazja, by dołączyć do akcji. Każdy darczyńca może sobie zażyczyć wygrawerowanie imienia, nazwiska lub nazwy firmy.

Pomost ma zostać ukończony przed pierwszym turnusem.

/asz/

Zdjęcia Hufiec ZHP Świdnica

Wpłat można dokonywać na konto:

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Dolnośląska
Hufiec im. Szarych Szeregów w Świdnicy
ul. Lelewela 18, 58-100 Świdnica
Konto: BZ WBK S.A. O/Świdnica 66 1090 2369 0000 0006 0200 0234 

z dopiskiem”Deska. Wpłata na działalność statutową”.

Poprzedni artykułPaulina Lenda&Kruki potrzebują wsparcia fanów
Następny artykułZwiedzaj Świdnicę i okolice