Strona główna Sport Lekkoatletyka Znamy zwycięzców zmagań lekkoatletycznych

Znamy zwycięzców zmagań lekkoatletycznych

0

W ostatni wtorek, 10 maja byliśmy świadkami rywalizacji związanej z Indywidualnymi Mistrzostwami Szkół Gimnazjalnych w Lekkiej Atletyce organizowanymi przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Uczniowie świdnickich szkół walczyli w sześciu konkurencjach biegowych i trzech technicznych o awans do dalszych szczebli współzawodnictwa szkolnego.

lekkoatletyka

Do finału strefy wałbrzyskiej kwalifikowało się sześciu najlepszych zawodników i zawodniczek w konkurencjach indywidualnych i po trzy sztafety. Finał strefy odbędzie się również w Świdnicy – 17 maja na obiekcie sportowym na osiedlu Zawiszów. Oprócz walki indywidualnej o medale zawodnicy zdobywali też punkty do klasyfikacji drużynowej w ramach ‘Współzawodnictwa szkolnego 2015-2016’. Do drużynówki wliczane były po trzy najlepsze rezultaty zawodników danego gimnazjum.

Klasyfikacja indywidualna:

Dziewczęta:

100 m
1. Małgorzata Toroń – G 1 – 13,09 (9 pkt)
2. Dominika Wróblewska – G 1 – 14,24 (7 pkt)
3. Aurelia Wolak – G 3 – 14,50 (6 pkt)
4. Magdalena Wołek – G 3 – 14,66 (5 pkt)
5. Julia Morąg – G 3 – 14,95 (5 pkt)
6. Kaja Sobczyk – G 2 – 15,26 (4 pkt)
7. Natalia Kłos – G 4 – 15,28 (4 pkt)
8. Natalia Simlat – G 4 – 15,55 (4 pkt)
9. Natalia Łużna – G 1 – 15,60 (3 pkt)
10. Wiktoria Janczak – G 4 – 15,68 (3 pkt)
11. Natalia Sługocka – 16,12 – G 2 (3 pkt)
PK – Barbara Zalizowska – G 3 – 15,99

300 m
1. Karolina Jodłowska – G 4 – 48,80 (9 pkt)
2. Wiktoria Skowrońska – G 1 – 50,34 (7 pkt)
3. Weronika Kulczyk – G 3 – 52,67 (6 pkt)
4. Anita Łój – G 2 – 52,80 (5 pkt)
5. Weronika Iwanczyszyn – G 1 – 52,81 (5 pkt)
6. Lidia Maciejewska – G 3 – 53,62 (4 pkt)
7. Weronika Jankowska – G 3 – 55,86 (4 pkt)
8. Justyna Wierzbicka – G 1 – 56,83 (4 pkt)
9. Nikola Marczyńska – G 4 – 57,02 (3 pkt)
10. Małgorzata Cyrbes – G 4 – 59,74 (3 pkt)
PK – Hanna Augustyn – G 3 – 55,90
PK – Wiktoria Krzyśpiak – G 3 – 55,24
PK – Aleksandra Norbert – G 4 – 53, 44

600 m
1. Wiktoria Kolanek – G 4 – 2.03,54 (9 pkt)
2. Sandra Muszyńska – G 1 – 2.05,74 (7 pkt)
3. Wiktoria Stempin – G 1 – 2.08,42 (6 pkt)
4. Karolina Staroń – G 1 – 2.10,64 (5 pkt)
5. Alicja Gibas – G 2 – 2.10,99 (5 pkt)
6. Weronika Muszyńska – G 3 – 2.14,30 (4 pkt)
7. Oliwia Chudzińska – G 3 – 2.16,37 (4 pkt)
8. Natalia Szaradowska – G 4 – 2.17,81 (4 pkt)

1000 m
1. Wiktoria Turek – G 1 – 3.48,04 (9 pkt)
2. Katarzyna Kołtunowicz – G 3 – 3.54,81 (7 pkt)
3. Maja Urbanowicz – G 2 – 4.20,72 (6 pkt)

Skok w dal:
1. Beata Majewska – G 4 – 4,40 (9 pkt)
2. Julia Furmankiewicz – G 1 – 4,20 (7 pkt)
3. Wiktoria Netwinka – G 1 – 4,14 (6 pkt)
4. Katarzyna Szczepanik – G 2 – 4,10 (5 pkt)
5. Sandra Hucał – G 4 – 3,95 (5 pkt)
6. Adrianna Czerniak – G 4 – 3,90 (4 pkt)
7. Ewelina Góra – G 2 – 3,85 (4 pkt)
8. Natalia Kania – G 2 – 3,70 (4 pkt)

Pchnięcie kulą (3 kg):
1. Oliwia Moczadłowska – G 1 – 9,83 (9 pkt)
2. Daria Liwuś – G 3 – 9,52 (7 pkt)
3. Amanda Przybylska – G 2 – 8,51 (6 pkt)
4. Aleksandra Bachta – G 2 – 8,16 (5 pkt)
5. Oliwia Kutyba – G 3 – 7,37 (5 pkt)
6. Dominika Kępa – G 2 – 6,90 (4 pkt)
7. Klaudia Drohomirecka – G 4 – 6,56 (4 pkt)

Rzut oszczepem:
1. Aleksandra Frankowska – G 3 – 27,50 (9 pkt)
2. Natalia Skalińska – G 4 – 25,80 (7 pkt)
3. Natalia Rzepiak – G 2 – 16,35 (6 pkt)
4. Natalia Samborska – G 4 – 16,00 (5 pkt)
5. Klaudia Koszarycz – G 4 – 12,40 (5 pkt)
PK – Oliwia Moczadłowska – G 1 – 21.00

Sztafeta 4x100m:
1. Gimnazjum nr 1 – 57,54 (9 pkt)
2. Gimnazjum nr 4 – 59,50 (7 pkt)
3. Gimnazjum nr 2 – 1.02,12 (6 pkt)
4. Gimnazjum nr 3 – 1.02,44 (5 pkt)

Sztafeta szwedzka (100-200-300-400m):
1. Gimnazjum nr 4 – 3.00,56 (9 pkt)
2. Gimnazjum nr 1 – 3.01,70 (7 pkt)
3. Gimnazjum nr 3 – 3.07,40 (6 pkt)

Chłopcy:

100 m
1. Dawid Kalinin – G 1 – 12,28 (9 pkt)
2. Natan Trojanowski – G 4 – 12,66 (7 pkt)
3. Wojciech Grajzer – G 3 – 12,86 (6 pkt)
4. Sebastian Stramiec – G 4 – 12,99 (4 pkt)
5. Aleksander Ingram – G 3 – 13,28 (5 pkt)
6. Michał Adamczyk – G 3 – 14,00 (4 pkt)
7. Ksawery Kurowski – G 4 – 14,07 (4 pkt)
8. Rafał Szapiro – G 2 – 14,24 (4 pkt)

300 m
1. Jakub Sarzyński – G 4 – 38,86 (9 pkt)
2. Konrad Kocaba – G 1 – 41,44 (7 pkt)
3. Paweł Starosta – 42,19 (6 pkt)
4. Marcel Podgórski – G 4 – 43,73 (5 pkt)
5. Jakub Zaremba – G 3 – 44,95 (5 pkt)
6. Jakub Siembab – G 3 – 46,56 (4 pkt)
7. Michał Madziała – G 2 – 46,82 (4 pkt)

1000 m
1. Szymon Kopacz – G 4 – 2.59,59 (9 pkt)
2. Adam Chmiel – G 3 – 3.02,23 (7 pkt)
3. Damian Kucharski – G 4 – 3.02,65 (6 pkt)
4. Dominik Sawa – G 4 – 3.07,92 (5 pkt)
5. Jakub Jęczmień – G 1 – 3.09,66 (5 pkt)
6. Piotr Florian – G 1 – 3.11,42 (4 pkt)
7. Kacper Słomiński – G 3 – 3.13,20 (4 pkt)
8. Michał Szymczak – G 2 – 3.20,89 (4 pkt)
9. Aleks Piątkowski – G 3 – 3.29,39 (3 pkt)
10. Bogdan Melerowski – G 2 – 3.33,52 (3 pkt)

2000 m
1. Rafał Kulon – G 3 – 7.44,69 (9 pkt)
2. Wiktor Grabowski – G 2 – 8.54,86 (7 pkt)

Skok w dal:
1. Jakub Matlęga – G 3 – 5,55 (9 pkt)
2. Piotr Kaczmarczyk – G 2 – 5,36 (7 pkt)
3. Jakub Borowy – G 1 – 5,34 (6 pkt)
4. Mateusz Tokarz – G 2 – 5,20 (5 pkt)
5. Wojciech Bil – G 1 – 5,00 (5 pkt)
6. Damian Kapoj – G 1 – 4,88 (4 pkt)
7. Dawid Pęczar – G 4 – 4,76 (4 pkt)
8. Szymon Szuter – G 4 – 4,70 (4 pkt)
9. Daniel Uchański – G 3 – 4,60 (3 pkt)
10. Krystian Soszyński – G 3 – 4,52 (3 pkt)
11. Patryk Merwiński – G 4 – 4,43 (3 pkt)
12. Michał Antoniak – G 2 – 4,35 (3 pkt)

Pchnięcie kulą (5 kg):
1. Maksymilian Paleń – G 3 – 11,52 (9 pkt)
2. Olgierd Etel – G 1 – 10,37 (7 pkt)
3. Szymon Sokołowski – G 2 – 10,00 (6 pkt)
4. Artur Markowski – G 3 – 9,95 (5 pkt)
5. Dawid Romaniuk – G 4 – 9,73 (5 pkt)
6. Hubert Polewacz – G 4 – 9,48 (4 pkt)
7. Mikołaj Galiński – G 3 – 9,32 (4 pkt)
8. Norbert Pękosz – G 1 – 8,86 (4 pkt)
PK – Bartłomiej Tragarz – G 3 – 8,31

Rzut oszczepem:
1. Michał Czabanowski – G 4 – 34,40 (9 pkt)
2. Jakub Białas – G 4 – 32,00 (7 pkt)
3. Miłosz Werner – G 2 – 31,50 (6 pkt)
4. Wiktor Hliwa – G 4 – 30,20 (5 pkt)
5. Kacper Hałdaś – G 3 – 28,40 (5 pkt)
6. Przemysław Szcepański – G 3 – 26,10 (4 pkt)
7. Tomasz Uchański – G 3 – 25, 80 (4 pkt)
8. Krzysztof Fąfara – G 2 – 25,00 (4 pkt)
9. Kacper Kurjata – G 2 – 18,80 (3 pkt)

Sztafeta 4×100 m:
1. Gimnazjum nr 1 – 51,44 (9 pkt)
2. Gimnazjum nr 3 – 52,76 (7 pkt)
3. Gimnazjum nr 2 – 55,34 (6 pkt)
DSQ – Gimnazjum nr 4 – 50,97

Sztafeta szwedzka (100-200-300-400m):
1. Gimnazjum nr 4 – 2.26,01 (9 pkt)
2. Gimnazjum nr 2 – 2.41,17 (7 pkt)

Klasyfikacja drużynowa (z punktacją do współzawodnictwa):

Dziewczęta:
1. Gimnazjum nr 1 – 100 pkt (6 pkt)
2. Gimnazjum nr 4 – 94 pkt (4 pkt)
3. Gimnazjum nr 3 – 77 pkt (3 pkt)
4. Gimnazjum nr 2 – 63 pkt (2 pkt)

Chłopcy:
1. Gimnazjum nr 3 – 113 pkt (6 pkt)
2. Gimnazjum nr 4 – 100 pkt (4 pkt)
3. Gimnazjum nr 2 – 62 pkt (3 pkt)
4. Gimnazjum nr 1 – 60 pkt (2 pkt)