Strona główna Wydarzenia Z wizytą u trutnowskiego smoka

Z wizytą u trutnowskiego smoka

0

Świdnicka młodzież po raz kolejny gościła w Czechach.  Trutnov w miniony weekend na swoje święto zaprosił  podopiecznych Młodzieżowego Domu Kultury. Udział w paradzie i pokazach na Rynku stał się kolejną częścią partnerskiego projektu — „Trutnovski DRAK i Świdnicki GRYF”.13178833_1256850574343288_1914707077196034460_n

Swoje święto Trutnov obchodził już po raz jedenasty. Jednym z najbarwniejszych wydarzeń była parada z udziałem bębniarzy, orkiestry, tancerzy i osób w strojach rzemieślników. Dni Trutnova miały w tym roku efektowne zakończenie – symbol miasta, smok, został umieszczony na wieży.

Wcześniej jednak widzowie oglądali pokazy taneczne i teatralne. Świdnicę reprezentowała 45-osobowa grupa utalentowanych uczestników zajęć w Młodzieżowym Domu Kultury: Mażoretki MDK Seniorki pod opieką Anny Trzeciak, zespół ONE i Małe Iskierki pod opieką Renaty Łukaszewicz, Formacja Tańca Second, pracownia teatralna – Grupa Pauza i Cedeen pod opieką Joanny Chojnowskiej, Grupa Wokalna Mirosława Jabłońskiego i grupa wokalna Dariusza Jarosa.

Poprzedni artykułŚwidnickie przedszkolaki na sportowej arenie
Następny artykułSprawcom napadu grozi 15 lat więzienia