Strona główna Wydarzenia W elitarnym gronie lekarzy stomatologów

W elitarnym gronie lekarzy stomatologów

0

 Maciej Michalak, prezes zarządu BE ACTIVE DENTIST zaproszony został do grona członków World Academy of Growth Factors & Stem Cells in Dentistry, organizacji zrzeszającej lekarzy zajmujących się badaniami w zakresie zastosowania czynników wzrostu oraz komórek macierzystych w stomatologii – podaje infodent24.pl. Lekarz pochodzi ze Świdnicy.

Maciej Michalak

Maciej Michalak od kilku lat zajmuje się tematyką wykorzystania autogennych czynników wzrostu w stomatologii. Prowadzi również badania i szkolenia dotyczące wykorzystania komórek macierzystych zawartych w miazdze zęba w celu odbudowy braków kostnych pacjenta. Jest autorem kilku publikacji dotyczących fibryny bogatopłytkowej (PRF) oraz jej zastosowań klinicznych.

– Działanie w ramach WAGro daje wiele możliwości współpracy z wielkimi autorytetami w dziedzinie czynników wzrostu i komórek macierzystych z całego świata. Wszczepianie zawiązków zębów, regeneracja brakujących organów dzięki komórkom macierzystym pochodzącym z miazgi zębów nie jest daleką przyszłością, a dziedziną nauki, nad którą pracuje obecnie grupa lekarzy z kilku ośrodków na świecie – mówi portalowi infodent24.pl Maciej Michalak.

Więcej na infodent24.pl

/Zdjęcie i tekst infodent24.pl, opr. red./

Poprzedni artykułMarsz dla życia i rodziny w niedzielę
Następny artykułPierwszoklasista pokonał maturzystów