Strona główna Wydarzenia Świdnica Trzecioklasiści z wizytą w komendzie

Trzecioklasiści z wizytą w komendzie

0

Trzecioklasiści z SP 1 w Świdnicy nieomal nie trafili do policyjnego aresztu. Nic nie narozrabiali, tylko wizytowali Komendę Powiatową Policji w ramach programu edukacyjnego „Tydzień bezpieczeństwa.

dzieci_policja1

Najmłodsi zapoznali się z pracą funkcjonariuszy, spotkanie to było również doskonałą okazją do przypomnienia dzieciom podstawowych zasad bezpieczeństwa.

18 maja świdnickich policjantów odwiedzili uczniowie klasy III ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Świdnicy, w ramach organizowanego w tej placówce programu edukacyjnego pod nazwą „Tydzień bezpieczeństwa”.

W trakcie spotkania 9 i 10-cio latkowie dowiedzieli się jak funkcjonuje Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy, na czym polega praca Oficera Dyżurnego oraz jaka jest specyfika funkcjonowania poszczególnych Wydziałów.

Niewątpliwą atrakcją była możliwość obejrzenia z bliska policyjnego radiowozu, czy spotkanie z technikiem kryminalistyki, który opowiedział, czym się zajmuje oraz w jaki sposób i za pomocą jakich narzędzi zabezpiecza ślady. Każdy uczeń otrzymał także na pamiątkę kartę z odciskami własnych linii papilarnych.

Jak twierdzi asp. sztab. Grzegorz Oleśkiewicz, oficer prasowy KPP – z całą pewnością tego typu spotkania niosą ze sobą walor edukacyjny i podnoszą świadomość najmłodszych z zakresu. bezpieczeństwa.

/opr.red/

zdjęcia KPP Świdnica

Poprzedni artykułNajwiększe zawody judo w regionie
Następny artykułWspólnota wieszczy bankructwo powiatu