Strona główna Bez kategorii Świdniczanie na marszu KOD-u

Świdniczanie na marszu KOD-u

55

Kilkunastu członków świdnickiego koła .Nowoczesnej wzięło udziałów dzisiejszym marszu zorganizowanego przez Komitet Obrony Demokracji w Warszawie. – Przede wszystkim manifestowaliśmy razem z tysiącami Polaków poparcie dla polskiego uczestnictwa w Unii Europejskiej. Przeszło nas ulicami Warszawy co najmniej 200 tysięcy – informuje Wojciech Rut.

Nowoczesna Świdnica

To była największa manifestacja w Polsce po 1989 roku.  Informacje podawane przez media publiczne o tym, że miało być zaledwie kilkadziesiąt tysięcy ludzi są nieprawdziwe, przekonuje Wojciech Rut, szef świdnickich struktur .Nowoczesnej.

KOD Świdnca

– Musiałem wyjść na czoło manifestacji i czekałem na „naszych”. Trwało to aż 2,5 godziny! A po naszym spotkaniu  manifestanci szli jeszcze 1,5 godziny. Jestem pewien, że uczestników  było co najmniej 200 tysięcy – zapewnia. I dodaje, że głównym celem marszu było pokazanie, że Polacy chcą, by nasz kraj nadal był w Unii Europejskiej. – Oczywiście dla KOD-u najistotniejsze hasła to demokracja, wolność, obrona Trybunału Konstytucyjnego. Przypominam, że tym razem do manifestacji dołączyły także opozycyjne partie polityczne. Dla wszystkich najważniejsza była główna idea przemarszu – dodaje świdniczanin.

/asz/

Zdjęcia Wojciech Rut

Poprzedni artykułPrezydent Świdnicy we władzach krajowych SLD
Następny artykułGdzie mieszkają lotto-milionerzy?