Strona główna Sport Piłka nożna Świdniczanie jedenastą drużyną w Polsce!

Świdniczanie jedenastą drużyną w Polsce!

0

Na starcie XVI edycji Turnieju Piłkarskiego „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” stanęło 320 tysięcy młodych zawodniczek i zawodników. Gęste sito kwalifikacji sprawiło, że w wielkim finale rozgrywanym w Warszawie znalazło się około 800 najbardziej uzdolnionych młodych sportowców reprezentujących 64 drużyny z całej Polski w kategoriach U-10 i U-12. W tej grupie znaleźli się także świdniczanie reprezentujący Szkołę Podstawową nr 6 (Polonia-Stal Świdnica).

tymbark2

Chłopcy trenowani przez Mariusza Krupczaka i Sebastiana Ratajczaka trafili do bardzo silnej grupy razem z piłkarzami z województw mazowieckiego, śląskiego i zachodniopomorskiego. Po porażkach 0:3 z Pomorzem Zachodnim i 2:4 z Mazowieckim, a także zwycięstwie 5:3 z województwem śląskim zajęliśmy trzecie miejsce w grupie i zapewniliśmy sobie grę w fazie 9-16. Tam przyszedł czas na dwie wygrane – 2:0 z Wielkopolską i 3:1 ze Śląskiem oraz porażkę 1:3 z województwem podkarpackim. Te wyniki dały nam jedenastą pozycję w skali kraju w kategorii dwunastolatków. Rezultat fantastyczny biorąc pod uwagę, że w tegorocznej edycji imprezy wystartowało kilkanaście tysięcy drużyn z całego kraju.

Świdniccy piłkarze zagrali w kładzie: Leśniak, Kosakowski, J. Solarz, Norkiewicz, Przyborowski, Kmiecik, Gliwa, Ratajczak, Matuszkiewicz, M. Solarz, Jezierski, Nowak.

tymbark1

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największe rozgrywki dla dzieci w wieku szkolnym w Europie. Organizatorem turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a głównym sponsorem od dziesięciu lat jest firma Tymbark. Celem imprezy jest zachęcanie uczniów szkół podstawowych do uprawiania sportu, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń. Turniej był początkiem piłkarskiej przygody dla wielu obecnych reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych: m.in. Arkadiusza Milika, Piotra Zielińskiego, Bartosza Salamona, Marcina Kamińskiego, Tomasza Kędziory, Bartosza Bereszyńskiego, Gracjana Horoszkiewicza, Igora Łasickiego, Karola Żwira, Filipa Jagiełło, Michała Bartkowiaka oraz Pauliny Dudek.

Poprzedni artykułŚwięto Biało-Czerwonej w Świdnicy
Następny artykułWandale i złodzieje kwiatów w oku kamery