Strona główna Sport Siatkówka Świdnica kuźnią siatkarskich talentów

Świdnica kuźnią siatkarskich talentów

0

Od dwóch lat MKS Świdnica prowadzi szkolenie dziewcząt, które pod opieką Katarzyny Czapli i Tomasza Gołowkina uczą się podstaw i techniki siatkówki. Długo nie musieliśmy czekać na efekty, bo w sezonie 2015/2016 nasze zawodniczki z powodzeniem brały udział w rozgrywkach mini-siatkówki „Kinder Plus Sport” – projekcie Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

siat

Grając w turniejach i eliminacjach w kategoriach „dwójek” (Julia Krasoń, Wiktoria Wiraszka, Julia Huzar, Martyna Zielińska, Matylda Kzak, Amelia Pieszczoch), „trójek” (Hanna Gągała, Alicja Maliszewska, Emilia Fedorowicz, Julia Baścik) i „czwórek” (Izabela Czarnecka, Maja Sarzyńska, Natalia Lisowska, Julia Arendarczyk, Klaudia Kamińska, Natalia Czub) nasze zawodniczki uzyskały bardzo wysokie notowania kwalifikując się do finału Dolnego Śląska. Po trzy najlepsze zespoły na Dolnym Śląsku w każdej z kategorii awansują do Mistrzostw Polski, który rozegrany zostanie w Częstochowie – komentuje Grażyna Działowska, prezes MKS-u Świdnica i dodaje – Trzymamy mocno kciuki za wszystkie zawodniczki biorące udział w rywalizacji „Kinder Plus Sport” i zapraszamy rodziców oraz sympatyków siatkówki do kibicowania. Być może wśród naszych młodych adeptek sztuki siatkarskiej odkryjemy mistrzynie na miarę Doroty Świeniewicz, czy też Aleksandry Wójcik aktualnej reprezentantki kadry Polski.

 

Poprzedni artykułPodział punktów w Karninie
Następny artykułJak wybrać zawód z przyszłością?