Strona główna 112 Strażnicy edukują młodych cyklistów

Strażnicy edukują młodych cyklistów

0

Lepiej zapobiegać – z takiego założenia wyszli funkcjonariusze Straży Miejskiej w Świdnicy i postanowili przygotować dzieci do bezpiecznego dla siebie i innych poruszania się rowerem. 

Row06

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka oraz nadchodzących wakacji Straż Miejska we współpracy ze szkołą podstawową nr 8 organizuje dla dzieci z klas I-IV spotkanie, podczas którego przeprowadzony zostanie instruktarz połączony ze dostosowaną do wieku pogadanką.

Spotkanie zaplanowano na 29 maja, na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego w Świdnicy przy ul. Wałbrzyskiej, za budynkiem „B” SP 8 w godz. 16:00 do 19:00.

Na spotkanie zaproszone są dzieci z rodzicami i własnym rowerem. Zajęcia prowadzić będą funkcjonariusze, na co dzień pracujący w patrolach rowerowych – ciekawostką jest, że są to osoby posiadające uprawnienia instruktora nauki jazdy, czyli przygotowane do szkolenia i takich spotkań.

Autorzy pomysłu wierzą, że zdobyta wiedza i sprawdzenie umiejętności jazdy po drodze publicznej na pewno przyda się tym, którzy ukończyli 10 lat i planują ubiegać się o kartę rowerową. Młodszym przyda się po to, by cało i bezpiecznie dojechać co celu każdej rowerowej wyprawy.

Oprócz teorii i praktyki poruszania się rowerem w przestrzeni publicznej, dla dzieci przygotowane zostały niespodzianki i atrakcje.

/opr.red/

Poprzedni artykułKarolina pokonuje lidera tabeli
Następny artykułUstrzeleni ośmiokrotnie