Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Sprawdzili swoje samorządowe kompetencje

Sprawdzili swoje samorządowe kompetencje

0

Laur Młodego Samorządowca to konkurs adresowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Ma przybliżać uczestnikom tematykę samorządu terytorialnego na przykładzie gminy Świdnica.

Uczniowie SP w Witoszowie Dolnym - zwyciężcy tegorocznego konkursu o Laur Młodego Samorządowca, podczas prezentacji stoiska

Do rywalizacji stanęło 9 drużyn 3 osobowych (6 ze szkół podstawowych i 3 z gimnazjum). Kilkuetapowy konkurs obejmował wiedzę z zakresu działalności i kompetencji samorządu, wiedzę o samorządzie gminy Świdnica oraz wiadomości na temat naszego regionu – podkreślała Krystyna Kwaśnik, dyrektor SP w Witoszowie Dolnym, gospodarz konkursu.

Nowością tegorocznych zmagań było przygotowanie stoiska – punktu informacji turystycznej, gdzie za pomocą różnych środków należało zaprezentować walory historyczno-turystyczne gminy. W ciągu 3 minut uczestnicy musieli przekonać jury, dlaczego właśnie tak wyobrażają sobie punkt informacji turystycznej o gminie Świdnica.

Kolejne konkurencje to quiz multimedialny z wiedzy samorządowej, rozwiązywanie krzyżówki z hasłem, rozpoznawanie obiektów i miejsc, na podstawie zdjęć oraz wykazanie się znajomością osób zajmujących kierownicze stanowiska w Gminie.

Ostatecznie statuetka LAUR MŁODEGO SAMORZĄDOWCA w kategorii szkół podstawowych powędrowała do Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym. II miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Pszennie, a III uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Mokrzeszowie. Na IV miejscu uplasowała się drużyna ze SP w Bystrzycy Górnej, V ze SP w Lutomi Dolnej, a na VI ze SP z Grodziszcza.

W kategorii placówek gimnazjalnych: I miejsce zdobyło gimnazjum w Witoszowie Dolnym, II miejsce gimnazjum w Lutomi, a III gimnazjum w Pszennie.

Podczas tegorocznej, 9 edycji konkursu, aż sześciokrotnie laury za wiedzę o samorządzie gminnym wędrowały do Szkoły Podstawowej im. L. Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym.

Wręczenie statuetek dla finalistów odbędzie się podczas XXVIII sesji Rady Gminy Świdnica, 2 czerwca.

/opr.red/

zdjęcie UG Świdnica

Poprzedni artykułPodlał kwiatki, zapłacił sto złotych
Następny artykułPewne zwycięstwa „jedynki” i „czwórki”