Strona główna Wydarzenia Świebodzice Słodkie święto

Słodkie święto [FOTO]

0

Czekolada pod każdą postacią królowała podczas trzeciej edycji Święta Czekolady w Świebodzicach. Słodkie obchody połączono z uczczeniem Święta Konstytucji 3 Maja.

Święto Czekolady (2)

Na ten wyjątkowy, rodzinny festyn zaprosili świebodziczan Urząd Miejski oraz Śnieżka-Invest, producent  Michałków. Zakład świętuje w tym roku okrągłą rocznicę 70 lat istnienia, nie mogło więc zabraknąć prezentów, życzeń i niespodzianek – informuje Agnieszka Bielawska – Pękala. z UM w Świebodzicach.

Pierwszą z nich był ogromny, czekoladowy tort, podarowany przez burmistrza Bogdana Kożuchowicza szefowej  Śnieżki Urszuli Drabik, która dziękowała za prezent, podkreślała także silny związek zakładu z miastem, a tuż po tym na scenę wjechała kolejna niespodzianka – jeszcze jeden jubileuszowy tort, tym razem od firmy. I już za chwilę wszystkie te słodkości powędrowały do rąk uczestników festynu, niemal każdy miał szansę spróbować ciasta lub michałkowego tortu – czyli po prostu gigantycznych Michałków, przygotowanych przez Śnieżkę specjalnie na tę okazję. Wydano blisko tysiąc porcji.

Czekoladowy festyn to przede wszystkim zabawa dla najmłodszych, dla których organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji: dmuchańce, strzelanie z łuku, malowanie buziek, zabawa z angry birds, mini golf, jumping frog, czyli fitness na trampolinie – oblegany zresztą także przez dorosłych, mogących poćwiczyć pod okiem instruktorki Marty Jasińskiej. Marta przygotowała także dla maluchów czekoladową zumbę.

Przyszli rajdowcy próbowali swoich umiejętności na symulatorze jazdy, każdy mógł sobie także zrobić zabawne zdjęcie w fotobudce lub sfotografować w towarzystwie filmowych postaci: Myszki Miki i Mini, Bałwanka Olafa, Lorda Vadera czy Szturmowca. Dla najmłodszych był także teatrzyk – przygody Koziołka Matołka w wykonaniu wałbrzyskiego Teatru Lalki i Aktora, zaprezentowany w MDK ze względu na przelotne opady. Nie brakowało także konkursów z nagrodami.

Dla wszystkich przygotowano także słodkości: rozdano mnóstwo cukierków i porcji płynnej czekolady. Jednym słowem – było słodko, rodzinnie i wesoło.

/UM Świebodzice/

Poprzedni artykułW nagrodę podróż do Rosji
Następny artykułO mały włos nie zdetonował niewybuchu