Strona główna Wydarzenia Świdnica Rzecznik Praw Dziecka u świdnickich dzieci

Rzecznik Praw Dziecka u świdnickich dzieci

0

Rzecznik Praw Dziecka będzie dzisiaj gościł w Świdnicy. W programie Marka Michalaka znalazły się m.in. spotkanie z dziećmi ze żłobka i przedszkola „Bajkowy Domek” oraz udział w uroczystej Gali Wolontariatu.

jola_lipka_01

Zdjęcie BRPD

Spotkanie z dziećmi z Niepublicznego Przedszkola Artystycznego i Niepublicznego Żłobka „Bajkowy Domek” rozpocznie się o godz. 10.00. Dzieci zaprosiły swojego Rzecznika z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Dziecka (1 czerwca). Podczas spotkania Marek Michalak sprawdzi znajomość dzieci z zakresu praw dziecka oraz opowie o swojej pracy. Dzieci przygotowały dla RPD pokaz umiejętności artystycznych.

O godzinie 12.00 rozpocznie się natomiast V Jubileuszowa Gala Wolontariatu organizowana przez Gimnazjum nr 4. Im. Noblistów Polskich. Podczas wydarzenia zaplanowano panel dyskusyjny, który będzie okazją do podzielenia się z młodzieżą doświadczeniami z okazji wolontariatu. Organizatorzy wierzą, że uwrażliwianie młodzieży na potrzeby innych zaowocuje w przyszłości. W spotkaniu będą brały udział dwuosobowe reprezentacje świdnickich placówek oświatowych wraz z opiekunem. Będą również harcerze i dzieci ze świetlic środowiskowych prowadzonych przez Fundację SKSK, Fundację Serce oraz Fundację Ut unum Sint. Rzecznik Praw Dziecka objął wydarzenie patronatem honorowym.

Na spotkanie, oprócz Marka Michalaka, zaproszeni zostali m.in. Beata Moskal-Słaniewska – prezydent Świdnicy, Tadeusz Niedzielski – dyrektor WE UM, Violetta Kalin – Dyrektor MOPS, Magdalena Wichrowska  – Fundacja „Carpe Diem”, Mariola Pamuła – komendantka Hufca ZHP Świdnica, Kazimierz Niemierka – Fundacja Anny Dymnej „Mimo wszystko”, Robert Klimkiewicz – Prezes Fundacji SKSK.

Poprzedni artykułZapaliła się butla z acetylenem
Następny artykułGorące rytmy w Hotelu Esperanto