Strona główna Kultura Niemiecka młodzież ze spektaklem w Świdnicy

Niemiecka młodzież ze spektaklem w Świdnicy

0

„Luter nigdy nie był na Śląsku”, to zabawna sztuka teatralna w wykonaniu młodzieży, ale nie tylko dla młodzieży. Linda i Paul, główni bohaterowie przy okazji zwiedzania wystawy „Kościół moim domem – nie do wiary” zastanawiają się czy ks. dr Marcin Luter kiedykolwiek był na Śląsku, albo czy odwiedził Górne Łużyce.

plakat_Luter_nigdy_nie_byl

Kiedy Linda odkrywa tajemnicze drzwi, obiecujące fantastyczne historyczne przeżycia, oboje udają się w podróż przez czas i przestrzeń. Współcześni nam bohaterowie „na własnej skórze” przeżywają wydarzenia sprzed pięciuset lat, poznają osoby, o których czytali w książkach, albo słyszeli na lekcjach w szkole. Podczas tej wyprawy spotykają świadków Reformacji w 16. wieku w Lubaniu, Wrocławiu i Zgorzelcu.

W tworzenie spektaklu zaangażowali się uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. Christopha Lüdersa w Görlitz, Gimnazjum im. Friedricha Schleiermachera w Niesky oraz Szkoły Średniej w Boxberg/O.L. Dzięki ich kreatywności i entuzjazmowi powróciła pamięć o postaciach z okresu Reformacji. Sztuka zostanie wystawiona w Goerlitz, Eberswalde oraz we Wrocławiu i Świdnicy.

W Świdnicy spektakl będzie można obejrzeć 11 czerwca (sobota) o godz. 17.00 w Domu Spotkań Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Świdnicy przy ul. Ks. Agnieszki 12-14. Aktorzy występują w języku niemieckim, ale tekst polski będzie można śledzić na ekranie telebimu. Wstęp na spektakl jest bezpłatny.

Poprzedni artykułWpadł złodziej telefonu
Następny artykułSzkielet w piwnicy