Strona główna Bez kategorii Najlepsi ratownicy medyczni zjechali do Świdnicy

Najlepsi ratownicy medyczni zjechali do Świdnicy

0

Dziś rozpoczęły się XI Regionalne Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym, których gospodarzem w tym roku jest Pogotowie Ratunkowe w Świdnicy. Zaplanowane na 18-20 maja zmagania są eliminacjami do mistrzostw Polski.

pogotowiee (19) z

Do Świdnicy przyjechały 22 zespoły ratowników z Jeleniej Góry, Chełma, Opola, Ząbkowic Śląskich, Legnicy, Krakowa, Wałbrzycha, Mielca, Suwałk, Szczecina, Wrocławia, Gdyni, Kielc, Olsztyna, Bielsko-Białej i Białegostoku. Świdnicę reprezentować będą Natalia Dzikowska, Tomasz Dzikowski i Robert Nykiel. – Przed uczestnikami cztery zadania, ale ich zakres do samego końca nie zostanie ujawniony. Nie będzie także możliwości, by załogi mogły podpatrywać siebie nawzajem – zastrzega Małgorzata Jurkowska, dyrektor świdnickiego Pogotowia Ratunkowego. Zadania przygotowuje sędzia główny mistrzostw Andrzej Nabzdyk.

Znane są natomiast miejsca, w których ratownicy będą brali udział w symulowanych akcjach. Na początek zadanie nocne na terenie ogrodów działkowych na osiedlu Zawiszów w Świdnicy. W czwartek, 19 maja, kolejne: w Parku Centralnym w Świdnicy, na bocznicy kolejowej w Jaworzynie Śląskiej i w kopalni granitu w Strzegomiu. – Podczas zawodów karetki nie będą używały sygnałów dźwiękowych. Może się jednak zdarzyć, że zespół zostanie odwołany do rzeczywistego zdarzenia i wówczas będzie działał zgodnie z obowiązującymi przepisami – dodaje dyrektorka. Celem mistrzostw jest sprawdzenie i podniesienie znajomości standardów postępowania medycznego, umiejętności prowadzenia i koordynacji akcji ratowniczych. Najlepsze załogi zostaną nagrodzone 20 maja podczas uroczystości kończącej mistrzostwa.

LOGO

Mistrzostwa regionalne honorowym patronatem objęli wojewoda dolnośląski i prezydent Świdnicy. Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym zostaną rozegrane we wrześniu w Białymstoku.

/opr.red/

Poprzedni artykułDzieci już potrafią udzielić pomocy [FOTO]
Następny artykułSkutki suszy w lasach widać dopiero teraz