Strona główna Kultura Konkurs z okazji jubileuszu Manufaktury

Konkurs z okazji jubileuszu Manufaktury

0

Blisko 100 prac wpłynęło na konkurs plastyczny organizowany przez Restaurację Manufaktura. Zadaniem dzieci było stworzenie pracy plastycznej nawiązującej do Świdnicy sprzed 1,5 wieku. Zwycięzca razem ze swoją klasą będzie uczestniczyć w warsztatach kulinarnych i obejrzy film w Cinema 3D.

Manufaktura_konkurs

W tym roku budynek Restauracji Manufaktura obchodzi 150­lecie. Nie znamy dokładnego dnia, kiedy budynek został oddany do użytku. Wiemy tylko, że nastąpiło to w 1866 roku, czyli 150 lat temu. To nie jest problem. Postanowiliśmy wykorzystać ten fakt marketingowo i świętować aż do końca roku – wyjaśnia Anna Pleskaczewicz, menadżer Restauracji Manufaktura.

Restauracja Manufaktura, która zresztą w maju obchodziła pierwszą rocznicę działalności po zmianie właściciela, nazwy i całej koncepcji lokalu, dała się poznać gościom jako organizator niezwykle przemyślanych projektów. Andrzejki z wróżką, Sylwester w stylu prohibicji czy niezwykle bogaty Dzień Kobiet to pokazowe imprezy Manufaktury adresowane do dorosłych odbiorców, imprezy na poziomie, których do tej pory nie było w świdnickich lokalach. Hitem okazał się koncert Johna Portera i Martyny Jakubowicz. Tym razem Manufaktura postanowiła wejść w dialog z młodszym pokoleniem. Zadaniem uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych z powiatu świdnickiego było przygotowanie pracy plastycznej odpowiadającej tematowi konkursu: „Świdnica 150 lat temu w Świdnicy i w okolicy”. Na konkurs wpłynęło blisko 100 prac, część z nich to dzieła zespołowe. Manufaktura nie spodziewała się takiego zaangażowania i zainteresowania konkursem. Dlatego też, aby podziękować dzieciom za chęci, za poświęcony czas, pula nagród została poszerzona. Nagrodę główną w postaci warsztatów kulinarnych dla całej klasy połączonych z obiadem i wyjściem do Cinema 3D wygrała Angelika Rutowicz z Gimnazjum nr 3 w Świdnicy. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 23 maja. Gimnazjaliści odwiedzą Manufakturę w połowie czerwca. Dodatkowo każdy autor pracy otrzymał od Manufaktury dyplom, który jednocześnie jest zaproszeniem o wartości 15 zł do wykorzystania w restauracji. Zaproszenia możliwe do realizacji z osobą dorosłą, która też skusi się na danie z menu. Manufaktura organizując konkurs realizuje przyjętą przez siebie wizję animatora wydarzeń kulturalnych w smacznym, klimatycznym wydaniu.

Poprzedni artykułSpłonęły dwa samochody. Podpalenie? [FOTO]
Następny artykułMarsz i festyn na Dzień Dziecka