Strona główna Sport Piłka nożna Komplet zwycięstw piłkarek z Gimnazjum nr 1

Komplet zwycięstw piłkarek z Gimnazjum nr 1

0

Zawodniczki z Gimnazjum nr 1 w Świdnicy rozkręcały się z meczu na mecz ostatecznie wygrywając turniej piłki nożnej szkół gimnazjalnych w ramach „Współzawodnictwa szkolnego 2015-2016”.

 pilka

Dziewczęta z „jedynki” w swoim pierwszym spotkaniu pokonały drużynę Gimnazjum nr 3 3:1, następnie w dwóch meczach padł korzystny dla nich wynik 7:0, najpierw z „czwórką” i na koniec z Gimnazjum nr 2. Bardziej wyrównane spotkania toczyły pozostałe zespoły i do ostatniego pojedynku trwała walka o dalsze miejsca na podium. Szczególnie zacięty okazał się ostatni mecz pomiędzy drużynami Gimnazjum nr 4 i Gimnazjum nr 3. Ten bój zadecydował o ostatecznej kolejności w zawodach. Lepsze okazały się zawodniczki „czwórki”, gospodynie turnieju, które wygrały 3:0.

Zwycięski zespół „jedynki” przeszedł do dalszego szczebla rozgrywek i 9 maja zagra w finale powiatowym. W składzie Gimnazjum nr 1 zagrały: Anna Boroń, Julia Furmankiewicz, Wiktoria Gałązka, Julia Gawrońska, Oliwia Moczadłowska, Martyna Mojsa, Dominika Sochacka, Karolina Staroń, Paulina Wiecha. Na zakończenie zawodów pamiątkowe dyplomy oraz medale drużynom wręczał dyrektor Gimnazjum nr 4 Tomasz Całka. Wyróżnione zostały także najlepsze zawodniczki: Dominika Sochacka (G-1), Zofia Tomala (G-2), Lidia Maciejewska (G-3), Sylwia Simlat (G-4).

Końcowa klasyfikacja (z punktacją do współzawodnictwa):

  1. Gimnazjum nr 1 – 6 pkt
  2. Gimnazjum nr 2 – 4 pkt
  3. Gimnazjum nr 4 – 3 pkt
  4. Gimnazjum nr 3 – 2 pkt
Poprzedni artykułMotocykliści odwiedzili Świebodzice [FOTO]
Następny artykułŚwidniccy siatkarze najlepsi w Środzie Śląskiej