Strona główna 112 Kary za alkoholowe imprezy

Kary za alkoholowe imprezy

7

Trzy mandaty, cztery pouczenia – to bilans tylko jednej wieczornej kontroli Osiedla Młodych w Świdnicy. Strażnicy miejscy zapowiedzieli systematyczne akcje, które mają zniechęcić do picia alkoholu na podwórkach i placach zabaw.

alkohol

Zdjęcie Straż Miejska w Świdnicy

– W wyniku przeprowadzonych 11 maja działań ujawniono 7 przypadków naruszenia prawa i zasad w zakresie wykorzystywania miejsc publicznych przez osoby spożywające alkohol, zachowujące się głośno i nieobyczajnie oraz zanieczyszczające te miejsca. Sprawców ukarano 3 mandatami oraz pouczono 4 osoby. Najbardziej niepokojące zachowanie dotyczyło spożywanie alkoholu na placu zabaw w obecności przebywających tam dzieci – informuje Jacek Budziszewski z SM.

ław001

Nie tylko podwórka są atrakcyjne dla amatorów alkoholowych spotkań. Nie przeszkadza im nawet oko kamery ani tłumy przechodniów. Nie od dziś upodobali sobie ławkę u zbiegu ulic Długiej i Pułaskiego. 12 maja w tym miejscu grupa mężczyzn urządziła sobie regularną imprezę. Dwaj pijący i agresywni biesiadnicy zostali ukarani mandatami po 100 zł.

/opr. red./

Poprzedni artykułŚwidnica w rankingu „Społeczna gmina”
Następny artykułTrójkołowce od PCK dla niepełnosprawnych