Strona główna Sport Inne Judocy AKS-u powalczyli na tatami

Judocy AKS-u powalczyli na tatami

0

Pracowity weekend mają za sobą judocy AKS-u Strzegom. Młodzi wojownicy ze stolicy polskiego granitu wystartowali w sobotę w Mietkowie, a w niedzielę brali udział w imprezie rozgrywanej w Świdnicy.

judo_swidnica (28)

W sobotnim turnieju wystartowało sześciu zawodników AKS-u. – Jak co roku turniej w Mietkowie odbywał się w przyjaznej i miłej atmosferze. Organizatorem zawodów był przyjaciel naszej sekcji – Bolesław Bokła. Team judo AKS-u Strzegom pokazał się z bardzo dobrej strony. Złoty medal wywalczyła Amelka Pietkiewicz, srebrne krążki odebrali: Brygida Gryszan, Julia Kuś i Michał Hałajec. Brąz zdobył natomiast Nataniel Gębala. Mniej szczęścia miał Kamil Jeziorski zajmując miejsce tuż za podium – relacjonuje przebieg zawodów Dominik Poterała z AKS-u.

Dzień później strzegomscy zawodnicy wystartowali w VII Otwartych Mistrzostwach Świdnicy w Judo Dzieci i Młodzików. – Turniej był bardzo wymagający, a sportowcy musieli pokazać swój kunszt i wolę walki by móc stanąć na podium. Walki naszych judoków były emocjonujące i podobały się kibicom. Na pierwszych miejscach uplasowali się: Martyna Janaszek, Michał Molis, Marcin Wojtków, Szymon Janaszek i Aleksandra Sypko, drugie lokaty wywalczyli: Dariusz Kuś, Katarzyna Góra, Hanna Fedyczkowska, Gracjan Poterała i Tomasz Brzegowy, a trzecie Miłosz Pietkiewicz – dodaje Dominik Poterała.

Poprzedni artykuł„Pod wpływem” chciał wieźć dzieci
Następny artykułZapraszamy na relację live z meczu Polonia-Stal – Formacja