Strona główna 112 Happening przeciw uzależnieniom

Happening przeciw uzależnieniom

0

1 czerwca  już po raz piąty w całej Polsce będzie organizowana akcja skierowana przeciwko uzależnieniom i agresji. Punktem kulminacyjnym będzie happening zaplanowany punktualnie na godz.12:00, którego celem jest zjednoczenie w tym konkretnym momencie ludzi z całej Polski wokół tej szczytnej idei.

PAT 1

Zdjęcie ilustracyjne

Społeczność programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty” zaprasza wszystkich do ogólnopolskiego zrywu wzmocnienia twórczej profilaktyki. Akcja „Ogólnopolski Głos Profilaktyki 2016 – Zryw Wolnych Serc” skierowana jest przeciwko uzależnieniom i agresji, nastawiona na uświadomienie tego, aby narkotyki, dopalacze, alkohol oraz przemoc nie odbierały wolności życia.

PAT

 Punktem kulminacyjnym będzie happening zaplanowany punktualnie na godz.12:00, którego celem jest zjednoczenie w tym konkretnym momencie ludzi z całej Polski. Wówczas, przez 60 sekund na rynkach i placach miast i miasteczek, wielkich aglomeracji i maleńkich wsi – każdy na miarę swoich możliwości wykona wspólny gest polegający na położeniu prawej dłoni na sercu i wybijaniu wspólnego rytmu „Zrywu Wolnych Serc”. Serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Serc pięknych i zdrowych, w trosce o zdrowie fizyczne i społeczne. Serc silnych i pomocnych innym. Serc pokoleń. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami i przemocą.

 W Świdnicy akcja przeprowadzona zostanie na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 przy ul.Marcinkowskiego, przy udziale m.in. funkcjonariuszy tutejszej jednostki policji. Oprócz udziału w happeningu będzie można dowiedzieć się jak uniknąć uzależnień, jak radzić sobie z przemocą, gdzie zgłosić się po pomoc w sytuacjach kryzysowych.

/KPP w Świdnicy/

Poprzedni artykułŚwięto niepełnosprawnych po raz trzynasty
Następny artykułDlaczego doszło do śmierci na treningu?