Strona główna Wydarzenia Świdnica Doradcy zawodowi przeszkoleni

Doradcy zawodowi przeszkoleni

3

Mają pomagać uczniom w planowaniu ścieżki kariery. Z inicjatywy Gimnazjum nr 4 im. Noblistów Polskich w Świdnicy doradcy zawodowi podnoszą swoje kwalifikacje i zdobywają nowe informacje, przydatne w pracy z uczniami. Zakończył się czwarty w tym roku kurs.

doradcy (6)

25 maja zostało zorganizowane  ostatnie w tym roku szkolnym szkolenie dla doradców, pedagogów, psychologów i nauczycieli przedsiębiorczości ze Świdnicy i okolic. W warsztatach uczestniczyło 22 przedstawicieli szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, a także ośrodków wychowawczych, młodzieżowych centrów informacji zawodowych i biur karier.

Podczas szkolenia uczestnicy zapoznali się z prawem pracy dla doradcy zawodowego, zmianami i aktualnymi badaniami  lokalnego rynku pracy, a także potrzebami, jakie mają pracodawcy.  Wszystkie moduły szkoleniowe prowadzili zaproszenie goście – przedstawiciele różnych instytucji:

 Magdalena Wichrowska –  warsztat z prawa dla doradców (Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Carpe diem)
Katarzyna Ślimak-Kołodziejskiej  – najnowsze badania (PUP Ś-ca)
Iwonie Sowińska oraz  Kinga Smoleń – potrzeby pracodawców (HR Manager Business Partner Electrolux Poland Sp. z o.o.)
Agnieszka Pijaczyńska- warsztaty z rekrutacji (Biuro Karier WSB Wrocław)

Każdy uczestnik otrzymał certyfikat uczestnictwa, olbrzymią dawkę informacji, a także najnowsze informatory o studiach, a także bezpłatny egzemplarz miesięcznika „Doradca zawodowy” oraz vademecum narzędzi doradczych do SP, gimnazjum oraz szkoły ponadgimnazjalnej.

Przez cały rok przeszkoliło się prawie 100 uczestników. Wymiana dobrych praktyk, doświadczenia i wiedzy z obszaru szeroko rozumianego doradztwa zawodowego jest niezbędna w pracy doradców zawodowych, którzy na co dzień pracują z różnymi grupami odbiorców i ich potrzebami. „Sieć doradców zawodowych G4” jest więc miejscem spotkań praktyków i doskonałą formą aktywizacji naszej grupy zawodowej – dodaje Marcin Kuc, nauczyciel z Gimnazjum nr 4.

/G4, opr. red./

Poprzedni artykułWięcej policji na drogach
Następny artykułWymusiła pierwszeństwo