Strona główna Bez kategorii Dody nie będzie. Aktualny program Dni Świdnicy

Dody nie będzie. Aktualny program Dni Świdnicy

0

Zmiany w planach. Na finał Dni Świdnicy wystąpi ulubieniec nastolatek Dawid Kwiatkowski zamiast zapowiadanej jeszcze kilka tygodni temu Dody.

Dawid Kwiatkowski

Dawid Kwiatkowski już śpiewał w Świdnicy podczas występu w Galerii Świdnickiej.

Na tegoroczne Dni Świdnicy miasto zaprasza od 3 do 5 czerwca. Podobnie jak rok temu, impreza zagości w dwóch miejscach – na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz w Rynku. Oprócz Świdnickiego Ośrodka Kultury i Urzędu Miejskiego w organizację obchodów dni miasta włączą się m.in. Młodzieżowy Dom Kultury, Państwowa Szkoła Muzyczna, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Nadleśnictwo Świdnica i Stawy Milickie.

dni Świdnicy

W piątek, 3 czerwca obchody Dni Świdnicy zainauguruje „Gryfiada”, organizowana od kilku lat przez Młodzieżowy Dom Kultury. Następnie zaprezentują się świdnickie zespoły taneczne i muzyczne. Wieczorem zapraszamy na koncerty, które odbędą się na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

W sobotę, 4 czerwca w imieniu Nadleśnictwa i Stawów Milickich zapraszamy do Rynku, na Święto Dzika i Karpia Dolnośląskiego. Przygotowanych będzie wiele stoisk edukacyjnych, degustacje oraz prezentacje nadleśnictw. Wszystko uświetnią występy świdnickich grup tanecznych i wokalnych. Wieczorem odbędą się kolejne koncerty na terenie ŚOSIR.

W niedzielę, 5 czerwca imprezy będą miały miejsce już tylko na stadionie przy ulicy Śląskiej. Część koncertowa w tym roku zostanie zrealizowana pod hasłem „Letnia Scena Eski – Dni Świdnicy”, gdyż głównym patronem medialnym wydarzenia jest stacja radiowa Eska. Zespoły, które zagrają przez trzy dni obchodów zostały wybrane nieprzypadkowo – wskazali je mieszkańcy Świdnicy w internetowej sondzie.

W piątek, 3 czerwca zagra zespół Video, w sobotę zobaczymy na scenie Najlepszy Przekaz w Mieście oraz Comę, a gwiazdą niedzielnego koncertu będzie zamiast wcześniej anonsowanej Dody  Dawid Kwiatkowski. Zmiana ta podyktowana jest problemami technicznymi niezależnymi od organizatorów. Jak zapewnia Rafał Bogacz – menadżer Dody – wokalistka z wielką radością przyjedzie do Świdnicy i zagra koncert, ale w innym terminie.

Poprzedni artykułBurza z gradem nad Strzegomiem
Następny artykułNajlepsi w niesieniu pomocy