Strona główna Wydarzenia Czy twoje przedsiębiorstwo jest bezpieczne? I jak ma się do tego GPS?

Czy twoje przedsiębiorstwo jest bezpieczne? I jak ma się do tego GPS?

0

Bezpieczeństwo w firmie może mieć wiele znaczeń. Posiadasz flotę samochodową, myślisz – brak wypadków, zero kradzieży. Owszem. A jaki związek ma z tym system monitoringu GPS? Zasadniczy.

car-931948_960_720

Bezpieczna firma, czyli jaka?

O tym, czy przedsiębiorstwo jest bezpieczne decyduje w znacznej mierze stan świadomości załogi, co do potencjalnych zagrożeń oraz funkcjonujących w firmie formalnych i nieformalnych norm postępowania w sytuacjach zagrożenia. Bezpieczeństwo to także rozwiązania techniczne i organizacyjne, systemy i technologie chroniące zdrowie i życie ludzi, a także zabezpieczające majątek firmy.

Każde przedsiębiorstwo odznacza się właściwą sobie, niepowtarzalną kulturą bezpieczeństwa. Ważne by kultura ta była dobra, pozwalała na generowanie zachowań i rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo w firmie.

Co chcesz chronić?

Poza oczywistymi problemami bezpieczeństwa w miejscu pracy istniejącymi w każdym przedsiębiorstwie, firma przewozowa lub ta, w której istnieje choćby kilka samochodów, kieruje swoją uwagę na konkretne aspekty:

Bezpieczeństwo kierowcy – system monitoringu GPS dostarcza bieżących informacji na temat położenia pojazdu. Lokalizacja w czasie rzeczywistym pozwala kontrolować pracę kierowcy ale także wszelkie jej zakłócenia. Nieoczekiwana zmiana trasy, nieplanowany postój, inny niż zazwyczaj sposób prowadzenia pojazdu mogą stanowić symptomy niepokojących zdarzeń. Tego typu dane pozwalają odpowiednio reagować. Natomiast urealnienie czasu pracy kierowcy poprzez kontrolę i rzetelne rozliczanie tego czasu, zapobiega praktykom przekraczania limitów czasowych prowadzenia pojazdu. Bezpieczeństwo wynika zatem i bezpośrednio z kondycji psycho-fizycznej pracownika.

Wykorzystanie systemów GPS rozszerza się, tym samym zwiększając bezpieczeństwo ludzi. Taki charakter ma na przykład stosowanie lokalizatorów GPS w szybowcach. Podczas zawodów śledzenie i rejestracja trasy lotu zwiększa bezpieczeństwo uczestników zmagań.

Bezpieczeństwo pojazdu – funkcja pobierania, zapisywania i przesyłania danych o położeniu obiektu wyposażonego w lokalizator pozwala na śledzenie jego położenia w czasie rzeczywistym. Zawsze wiesz, gdzie jest Twój pojazd. Technologia GPS pozwala na definiowanie geostref, co umożliwia zawężenie pokonywanych tras do określonej przestrzeni. Każde wykroczenie poza strefę wywoła alert. Kompatybilność systemu GPS z innymi systemami bezpieczeństwa pozwala na przykład na odcięcie zapłonu w samochodzie, który stał się właśnie celem złodzieja. Zatem pojazd może być nie tylko monitorowany, ale także unieruchomiony w sytuacji zagrożenia.

Jaki powinien być dobry lokalizator GPS?

Dobry lokalizator to z pewnością urządzenie małe, dyskretne, proste w samodzielnym montażu. Dokładność urządzenia to jeden z istotniejszych parametrów. Im mocniejszy odbiornik oraz im większa częstotliwość przesyłania sygnałów, tym lepiej. Poza tym powinien oferować wszystkie istotne dla klienta funkcje oraz dysponować łatwym w obsłudze oprogramowaniem.

Możesz mieć wpływ na poziom bezpieczeństwa w Twojej firmie – poznaj szczegóły na https://www.gpsguardian.pl/

Poprzedni artykułNagroda internautów za komiks
Następny artykułProcesje przeszły przez Świdnicę [FOTO]