Strona główna Sport Jeździectwo Trwają intensywne prace na trasie SHT

Trwają intensywne prace na trasie SHT

0

Do tegorocznej edycji Strzegom Horse Trials już coraz bliżej. W Strzegomiu robi się bardzo gorąco – zawitało do nas prawdziwe lato, na crossie trwają bardzo intensywne prace i zaczynają spływać pierwsze zgłoszenia.

stragona

Pogoda nam bardzo sprzyja. Zrobiło się ciepło i słonecznie, co pozwala nam na szerokie prace na crossie – mówi Marcin Konarski, dyrektor zawodów i zarazem budowniczy strzegomskiego crossu. Na tegorocznej trasie na pewno wiele się zmieni. We wszystkich klasach pojawią się nowe przeszkody. Największym, novum będzie oczywiście duża przeszkoda wodna, która jesienią zeszłego roku przeszła gruntowną przebudowę i jest obecnie prawie trzy razy większa niż przed modernizacją. Na trasie crossu pojawiło się również parę niewielkich wzniesień, które uczynią go jeszcze bardziej widowiskowym.

Ale to nie wszystko – pojawi się nowa łódka, nowe traktory, nowy korner i nowi sponsorzy. Rywalizacja podczas dwóch dni próby terenowej – crossu zostanie rozegrana w piątek i w sobotę – zapowiada się zatem bardzo emocjonująco. – Mam nadzieję, że przygotowywane przez nas trasy okażą się przyjazne dla jeźdźców i koni, a zarazem pozwolą mi maksymalnie dużo się nauczyć i zdobyć sporo nowych doświadczeń – podsumowuje Marcin Konarski.

Do zawodów Strzegom Horse Trials postało niewiele ponad miesiąc. Odbędą się one dniach 22-26 czerwca. W programie wszystkie klasy i wszystkie poziomy: CI–SHORT 1*/2*/3* i CI–LONG 1*/2*/3*. Pierwsze zgłoszenia wpłynęły już na początku tego miesiąca. Termin zgłoszeń ostatecznych mija 23 maja. Strzegom Horse Trials to największe zawody we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego w Polsce, które Ludowy Klub Sportowy Stragona organizuje na Hipodromie w Morawie nieprzerwanie od 2003 roku. W tym roku Strzegom będzie gospodarzem już czternastej edycji. Co roku gościmy na Dolnym Śląsku gwiazdy światowego wkkw – najlepszych jeźdźców naszego globu – mistrzów olimpijskich, mistrzów świata i Europy. W tym roku rozegranych zostanie siedem konkursów międzynarodowych o zróżnicowanym poziomie trudności, w tym konkurs Pucharu Narodów – FEI Nations Cup™ Eventing. W ciągu pięciu dni na Hipodromie w Morawie wystartuje ponad 350 koni, ponad 250 zawodników z ponad 20 krajów.

Poprzedni artykułSP 4 na trzecim stopniu podium
Następny artykułDerby regionu: Polonia-Stal – Lechia (relacja live)