Strona główna Wydarzenia Wrastający paznokieć to nie problem

Wrastający paznokieć to nie problem

0

Wrastający paznokieć to częsty problem osób w różnym wieku. Dolegliwości spowodowane bólem mogą być tak silne, że uniemożliwiają codzienne funkcjonowanie i zmuszają do zasięgnięca porady specjalisty stóp – podologa. Podolog zajmuje się specjalistyczną pielęgnacją stopy cukrzycowej, problematycznej, radzi sobie z problemami wrastania paznokci, rekonstrukcji płytki paznokciowej po urazie oraz usuwaniem modzeli i nagniotków. Dziedzinę zajmującą się wyżej opisanymi problemami nazywamy podologią.

klamry

Najczęstszą przyczyną wrastania paznokci jest niewłaściwe ich obcinanie, uwarunkowania genetyczne oraz noszenie butów na obcasie i zwężanych na palcach. Buty za małe z wąskim przodem napychają wał paznokciowy na płytkę. Dodatkowym zagrożeniem są buty na obcasie, kiedy cały ciężar ciała spoczywa na palcach. Przy wrastaniu dochodzi do stałego ucisku brzegów paznokcia na wał paznokciowy, co prowadzi do dolegliwości bólowych. Po pewnym czasie może dojść do przerwania ciągłości skóry a wtedy już tylko krok do powstania stanu zapalnego. Zmieniony zapalnie wał paznokciowy reaguje tworzeniem ziarniny zapalnej tworzy się tzw. „dzikie mięso” Jak najszybciej musimy wtedy przerwać ten stan. Najczęściej proponowanym zabiegiem u chirurga jest wycięcie brzegu wrastającego paznokcia co wiąże się z około dwutygodniową przerwą w pracy lub w szkole oraz ogromnym bólem, drugą metodą uważaną w Niemczech za błąd w sztuce lekarskiej jest zerwanie płytki paznokciowej, co często wzmaga nawrotowość dolegliwości.

Najbardziej skuteczną i bezbolesną metodą korekcji wrastających paznokci są zabiegi polegające na zakładaniu klamry ze stali chirurgicznej na wrastający paznokieć. Klamra ma na celu zmianę toru wzrostu paznokcia, a poprzez działanie odpowiednich sił na brzegi paznokcia „wyciąga” paznokieć z wału paznokciowego przynosząc natychmiastowa ulgę po jej założeniu. Cały proces trwa od 1-3 miesięcy ponieważ paznokcie rosną wolno. Najczęściej pada pytanie czy zakładanie klamry boli? Oczywiście że nie boli ponieważ uśmierzamy ból unosząc boki paznokcia i przerywamy nieprzyjemny ucisk. Przy mniej zaawansowanym wrastaniu paznokcia można zastosować naklejane klamry plastikowe, jak BS Quick, albo rurki protekcyjne. Przy każdej wizycie uczę również swoich klientów, jak sobie radzić samemu z początkowym stadium wrastania paznokcia i jak dbać o nie. Zapraszam na bezpłatne konsultacje do Gabinetu Kosmetologii Estetycznej Ella, po wcześniejszym umówieniu wizyty pod numerem tel. 661 401 906.  Elżbieta Wrońska.

/artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułSkwerek bez archeologicznych niespodzianek
Następny artykułPierwsze spotkanie z posłanką .Nowoczesnej