Strona główna Sport Inne Wizytacja areny igrzysk

Wizytacja areny igrzysk

1

Do rozpoczęcia dziesiątej edycji igrzysk The World Games pozostało tylko 14 miesięcy. Lodowisko Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, które będzie areną dwóch dyscyplin we wtorek, 26 kwietnia wizytowali przedstawiciele organizatora zawodów – International World Games Associacion.

world_games_wizytacja

Do Świdnicy przyjechali dyrektor zarządzający IWGA Joachim Gossow, koordynator ds. infrastruktury Dariusz Lipka oraz kierownik ds. sportu w komitecie organizacyjnym The World Games Grzegorz Pyzałka. Goście byli zainteresowani postępem prac, dostosowujących halę sztucznego lodowiska do potrzeb zawodów.

W ubiegłym roku oddano do użytku nowy parking, który stanowi rezerwę miejsc parkingowych dla ŚOSiR. W tegorocznym budżecie miasta na remont hali lodowiska zarezerwowano ponad 2 miliony złotych.

Obecnie trwają prace przy modernizacji wentylacji i budowie dwóch nowych szatni. Dzięki tym i następnym planowanym pracom, obiekt zyska na estetyce i funkcjonalności. Zawody TWG na otoczonej bandami tafli o wymiarach 60×30 m będzie mogło obserwować na żywo około 800 kibiców.

Świdnicka część TWG odbędzie się w drugiej połowie lipca 2017. Przez pięć dni rozgrywany będzie turniej hokeja na rolkach z udziałem sześciu najlepszych narodowych reprezentacji mężczyzn. Dodatkowo 27 i 28 lipca 40 zawodników i zawodniczek wystartuje w czterech konkurencjach jazdy figurowej na rolkach (taniec – pary oraz jazda dowolna – soliści, soliści, pary). W sumie w Świdnicy rozdanych zostanie pięć kompletów medali.

Zawody będą rozgrywane nie tylko w Świdnicy, ale także we Wrocławiu, który jest stolicą igrzysk, w Szymanowie, Trzebnicy i Jelczu-Laskowicach

The World Games nazywane jest olimpiadą sportów nieolimpijskich. Dla wielu dyscyplin to przedsionek do igrzysk. Zawodom towarzyszy wielkie zainteresowanie mediów. Relacje ze zmagań trafią do ponad 100 krajów na wszystkich kontynentach. O randze imprezy świadczy fakt, że patronuje jej Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Poprzednie edycje TWG organizowano między innymi w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Japonii. W 2013 roku TWG po raz pierwszy zorganizowano w Ameryce Południowej. Gospodarzem było kolumbijskie Cali. Po Wrocławiu, w roku 2021 sportowców gościć będzie amerykańskie Birmingham, stolica stanu Alabama. The World Games będzie największą imprezą sportową w roku 2017 w Polsce.
W programie TWG jest 31 dyscyplin: bieg na orientację, bule, fistball, ju-jitsu, kajak polo, karate, korfball, kręgle, lacrosse, ultimate frisbee, łucznictwo, muay thai, narty wodne i wakeboard, piłka ręczna plażowa, pływanie w płetwach, przeciąganie liny, sportowe ratownictwo wodne, sporty bilardowe, gimnastyczne, wrotkarskie, lotnicze, squash, sumo, taniec sportowy, trójbój siłowy, unihokej i wspinaczka sportowe, a także – na zaproszenie gospodarzy, Wrocławia – futbol amerykański, kickboxing, wioślarstwo halowe i żużel.

/opr.red/

Poprzedni artykułZ kradzionymi kwiatami do żony
Następny artykułPijacka awantura w busie: ciąg dalszy