Strona główna Sport Piłka nożna Trwa klątwa Orkana

Trwa klątwa Orkana

0

Po raz czwarty z rzędu piłkarze Orkana Szczedrzykowice okazali się lepsi od AKS-u Strzegom w konfrontacji o czwartoligowe punkty. Tym razem ekipa z gminy Prochowice pokonała zespół Jarosława Krzyżanowskiego 2:0.

piłka nożna - uniwersalne

Strzegomianie próbowali zmazać plamę sprzed tygodnia, kiedy to ulegli na boisku wicelidera – Sokoła Wielka Lipa aż 2:7. Ta sztuka się jednak nie udała, a AKS poniósł drugą porażkę z rzędu, a czwartą w rundzie rewanżowej. Rywale na prowadzenie wyszli w 21. minucie spotkania. Faulowany w polu karnym był były zawodnik AKS-u Paweł Wyżga, sędzia wskazał na jedenasty metr, a formalności dopełnił sam poszkodowany. Goście rezultat pojedynku ustalili w 80. minucie. Po tej porażce drużyna ze stolicy polskiego granitu spadła na 11. pozycję w ligowej tabeli.

AKS Strzegom – Orkan Szczedrzykowice 0:2

AKS: Słowik, Górowski (Durajczyk), Szymczyk, Borek, Sabat, J. Krzyżanowski (Krupnik), Sobczak (D. Krzyżanowski), Alwin (Burszta), Demirow, Dobrowolski (Nitarski), Kloc