Strona główna Bez kategorii Truskawka Fest już w piątek

Truskawka Fest już w piątek

0

W piątek 22 kwietnia, rozpocznie się trzydniowe święto muzyki niezależnej! Klub Bolko będzie areną kilkunastu koncertów, pokazów filmów i warsztatów. Wszystko to w ramach Truskawka Fest, którego gwiazdą jest Dezerter.

Truskawka2015 (14)

Mimo że nie w Parku Centralnym, jak w latach poprzednich, to tegoroczny Truskawka Fest będzie na pewno o wiele bardziej atrakcyjny pod względem programu. Wystąpi aż 4 wykonawców pozakonkursowych: Dezerter [punk rock], Hańba! [folk punk], People of the Haze [rock], Tropy [alternatywa]. Będzie też możliwość obejrzenia muzycznych filmów dokumentalnych („Do It Together”, „Every Other Summer”) i wzięcia udziału w warsztatach fotografii koncertowej (ostatnie miejsca!) oraz sitodruku. Szczegóły dotyczące m.in. zapisów na warsztaty można znaleźć na stronie Świdnickiego Ośrodka Kultury: http://bit.ly/Truskawka2016

W gronie zespołów konkursowych, które powalczą o nagrodę w wysokości 2000 zł, są: Anty Klerykał [Sokołowsko – punk rock], Białe Drzewa [Strzegom – rock], Crash The Night [Mieroszów – rock], Rohele [Świdnica – grunge], Sufit [Mieroszów – hardcore/punk], Silentlive [Wałbrzych – pop/rock]. Tegoroczne jury będą tworzyć:

– Adam Adamski – od 2004 roku organizator i producent koncertów m.in. pod marką Core – poration.

– Bart Rojewski – od wczesnych lat 90-tych mocno związany z opolską sceną muzyczną. Bębniarz metalowego zespołu Sirrah a także Thrill You i Rotting Corpse.

– Jacek Jaroszewski – W 1986 założył Karę Śmierci, z którą zagrał dwukrotnie na Truskawce w latach 80-tych, oraz w Jarocinie w 1989. Od tego też roku, wspólnie z kolegami zaczął organizować koncerty w Dzierżoniowie. W sumie kilkaset. Już w tamtych latach zainteresował się realizacją dźwięku i tym zajmuje się do tej pory.

Na stronie facebook Truskawka Fest (www.facebook.com/TruskawkaFest/) do niedzieli trwa konkurs, w którym do wygrania jest płyta winylowa od Dezertera, płyty cd od Hańby i People of the Haze, koszulka Hańby i 3-dniowy karnet.

Truskawka Fest od 22 do 24 kwietnia w Klubie Bolko w Świdnicy. Bilety i karnety w cenie od 10 zł do 40 zł dostępne są w salonach Empik, sieci Ticketpro i Informacji Turystycznej w Świdnicy.

/opr.red/

Poprzedni artykułGrzegorz Grzyb najlepszy po pierwszej pętli!
Następny artykułTragedia w Świebodzicach