Strona główna 112 Świdniccy policjanci najlepsi w województwie

Świdniccy policjanci najlepsi w województwie

3

Policjanci ze Świdnicy zdobyli  I miejsce w wojewódzkich eliminacjach konkursu „Policjant Służby Kryminalnej roku 2016”. Dzięki zwycięstwu na tym szczeblu będą reprezentować Dolny Śląsk w zawodach centralnych, które zostaną rozegrane w czerwcu br. na terenie Szkoły Policji w Pile. W turnieju wzięło udział 27 drużyn ze wszystkich dolnośląskich jednostek policji.

POLICJA (14)

Zdjęcie archiwalne

W skład każdego teamu wchodził policjant służby dochodzeniowej, operacyjnej, technik kryminalistyki oraz osoba nadzorująca pracę dochodzeniowo-śledczą, a zawody trwały dwa dni. Najpierw wszyscy funkcjonariusze rozwiązali test z zakresu wiedzy ogólno-policyjnej, a później wzięli udział w kolejnej konkurencji, jaką było strzelanie. Drużyna reprezentująca Komendę Powiatową Policji w Świdnicy przeszła do drugiego etapu konkursu, do którego zakwalifikowało się tylko 10 zespołów.

Podczas drugiego dnia rozgrywek każda drużyna musiała wykazać się umiejętnościami praktycznymi z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Następnie drużyny wzięły udział w najbardziej złożonym podczas zawodów zadaniu, polegającym na przeprowadzeniu oględzin zainscenizowanego miejsca zdarzenia. Zespoły oceniane były m.in. za wiedzę, umiejętności i jakość wykonania zadań, a także czas, w jakim zostały zrealizowane. Pracę komisji powołanej na czas zawodów nadzorował sędzia główny podinsp. Paweł Noculak – zastępca Naczelnika Wydziału Wywiadu Kryminalnego KWP we Wrocławiu.

Po tych dwóch zadaniach drużyna ze Świdnicy wysunęła się na I miejsce. Na drugim miejscu uplasowali się policjanci z Góry Ślaskiej, a na trzecim z Głogowa.

W skład zwycięskiego zespołu weszli: podinsp. Robert Brożyna, kom. Tomasz Lenkiewicz, asp. Janusz Dychus i mł. asp. Radosław Nowicki.

 Bardzo dobrze świdniccy policjanci wypadli również w kategoriach indywidualnych. Najlepszym technikiem kryminalistyki w dolnośląskim garnizonie okazał się funkcjonariusz z KPP w Świdnicy. Policjant operacyjno – rozpoznawczy zajął drugie miejsce w województwie w swojej kategorii, a policjant dochodzeniowo – śledczy trzecie miejsce.

Nagrody i pamiątkowe dyplomy uczestnikom zawodów wręczył pierwszy zastępca komendanta wojewódzkiego policji insp. Krzysztof Niziołek – informuje podkom. Agata Oleśkiewicz, oficer prasowy KPP w Świdnicy.

Poprzedni artykułKilka tysięcy porcji amfetaminy w mieszkaniu
Następny artykułMłodzicy ŚKPR-u na finiszu rozgrywek