Strona główna Bez kategorii Sukces świdnickich mażoretek

Sukces świdnickich mażoretek

0

Dwa trzecie miejsca i jedno czwarte. Mażoretki z Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy błyszczały podczas V Mistrzostw Polski Zachodniej Mażoretek. We Wschowej rywalizowały zespoły z 22 miejscowości. Było aż 550 uczestniczek!

mażoretki 1

W miniony weekend halą sportową przy Gimnazjum nr 2 we Wschowej niepodzielnie rządziły mażoretki. Ponad 500 uczestniczek z kilkudziesięciu zespołów przez prawie 12 godzin prezentował0 swoje umiejętności jurorom, ale przede wszystkim zgromadzonej licznie widowni.
Jedyną z dwóch reprezentacji z województwa dolnośląskiego  były dziewczęta z Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy.   Kadetki, juniorki i seniorki MDK Świdnica, w sumie 45 dziewcząt, odniosło ogromny sukces. Dziewczęta ćwiczą zaledwie od 2 lat, a podjęły udana rywalizację z zespołami, istniejącymi od kilkunastu lat. Opiekunką i choreografem świdnickich mażoretek jest Anna Trzeciak.

mażoretki

Świdnicka formacja kadetek zajęła III miejsce, brązowymi medalistkami z nominacją do mistrzostw Polski zostały seniorki.  Juniorki wywalczyły 4 miejsce i również nominację do Mistrzostw Polski.

mażoretki 4

Mistrzostwa Polski zostaną rozegrane w maju w Kędzierzynie – Koźlu. Na wyjazd potrzeba 7 tysięcy złotych. Tego wydatku ani rodzice, ani opiekunka nie spodziewali się. Każdy, kto zechce wesprzeć uzdolnione mażoretki, będzie mile widziany!

Dolny Śląsk reprezentowały również debiutujące w tej rangi zawodach Mażoretki Delicje Niechlów. Kadetki zajęły III miejsce i nominację do Mistrzostw Polski. Przedszkolaki zajęły II miejsce, a juniorki piąte.

/red./

Poprzedni artykułPamięci saperów i ofiar Katynia [FOTO]
Następny artykułŚwidnickie przedszkolaki na scenie [FOTO]