Strona główna Kultura Środa Literacka z Jackiem Inglotem

Środa Literacka z Jackiem Inglotem

0

Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza na kolejną Środę Literacką. Głównym gościem spotkania będzie wrocławski pisarz – Jacek Inglot, a motywem przewodnim promocja rocznika „Pomosty” wydawanego przez Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział we Wrocławiu. W najnowszej edycji „Pomostów” znalazł się obszerny dział poświęcony świdnickim literatom, którzy na spotkaniu przybliżą publiczności swoją twórczość.

Jacek_Inglot_2007_04_26

Jacek Inglot (ur. 5 czerwca 1962 roku w Siedlcu Trzebnickim) – polski pisarz science fiction. Debiutował opowiadaniem Dira necessitas („Feniks” 2’1986). Autor powieści Inquisitor (1996) i Quietus (1997) (obie nominowane do Nagrody im. Janusza A. Zajdla) oraz zbioru opowiadań Bohaterowie do wynajęcia (2004) (wspólnie z Andrzejem Drzewińskim). Od 2004 publikuje również opowiadania będące satyrą na polski fandom fantastyczny, takie jak Las liberte i Brzózka i mistrzowie (opublikowane wbrew woli autora jako Brzózka i bohaterowie), które ukazały się w miesięczniku „Science Fiction”. Publikował opowiadania i teksty publicystyczne w „Feniksie”, „Nowej Fantastyce”, „SFinksie” oraz „Playboyu”. Jego pierwszą powieścią o tematyce współczesnej jest Porwanie Sabinek.

Spotkanie poprowadzi Barbara Elmanowska. Integralną częścią ŚŚL jest Turniej Jednego Wiersza, w którym nagrodą jest 100 zł (należy tylko przyjść i przeczytać SWÓJ wiersz).

6 kwietnia 2016
Galeria Fotografii
Rynek 44
Świdnica

Godz. 18.00

A2_Inglot

Poprzedni artykułKino Gdynia sprzedane. Co w nim będzie?
Następny artykułLaury w konkursie „Być kimś”