Strona główna Bez kategorii Skończyli szkołę, teraz matura

Skończyli szkołę, teraz matura

0

Dziś zakończył się rok szkolny dla uczniów trzecich klas szkół ponadgimnazjalnych. Po raz pierwszy w życiu po odebraniu świadectw nie pojadą na wakacje, w zdecydowanej większości już 4 maja przystąpią do matur.

IS_2lo_koniec_szkoly (20)

W powiecie świdnickim do matur przystąpi 1055 osób. Licea ukończyło 655 młodych ludzi.  W Świdnicy 4 maja za pióra chwyci 843 absolwentów a w tej liczbie 534 to uczniowie liceów.

167 uczniów klas trzecich, którzy dziś właśnie zakończyli naukę pożegnano uroczyście w auli II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy. Z tego grona wszyscy przystępują do matur.

Mini spektakl osnuty na szkolnych realiach w wykonaniu uczniów klas II stanowił wyraz podziękowania dla starszych kolegów za czas spędzony razem w jednych murach.

11 najlepszych absolwentów, którzy na końcowym świadectwie mogli pochwalić się średnią powyżej 5,0 otrzymało tarcze prymusa. W tym gronie znaleźli się:  Agnieszka Gwizdak ze średnią 5,32, Sara Borkowska ze średnią 5,26,  Martyna Skowrońska ze średnią 5,2,  Katarzyna Rainsz ze średnią 5,11,  Aleksandra Faber ze średnią 5,05,  Katarzyna Zalewska ze średnią 5,05, Aleksandra Druciak ze średnią 5, Marta Mularczyk ze średnią 5,  Maria Tomczyk ze średnią 5,  Victoria Wilicka ze średnią 5,  Paulina Sobiś ze średnią 5.

Świadectwa ukończenia szkoły z wyróżnieniem otrzymali wszyscy uczniowie ze średnią ocen powyżej 4,75.

Podziękowaliśmy także rodzicom – powiedział Jacek Iwancz, dyrektor szkoły – za ich trud przygotowania naszych uczniów do startu w dorosłe życie.

/wrt/

Zdjęcia z II LO, autor Artur Ciachowski

Poprzedni artykułNajlepsi sportowcy wyróżnieni [FOTO]
Następny artykułKto poleci balonem? [ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU]