Strona główna Sport Piłka nożna Rozstrzelani przez Jacka Kiełba!

Rozstrzelani przez Jacka Kiełba!

0

162 mecze w polskiej ekstraklasie i 28 strzelonych przez Jacka Kiełba goli w najwyższej klasie rozgrywkowej – te statystyki przełożyły się na wynik konfrontacji pomiędzy rezerwami Śląska Wrocław a Polonią-Stal Świdnica. Wrocławianie wzmocnieni zawodnikami z Ekstraklasy pokonali biało-zielonych 4:0, a wspomniany Kiełb popisał się hat-trickiem.

09

Od pierwszego gwizdka arbitra na boisku pojawiło się czterech zawodników pierwszej drużyny Śląska: bramkarz Jakub Wrąbel, Jacek Kiełb, Paweł Zieliński i Ihor Tyszczenko. Jak się okazało na finiszu największe zniszczenie siał szczególnie Kiełb, który napoczął świdniczan już w 12. minucie. Piłkarz gospodarzy został sfaulowany w polu karnym, a chwilę później sam wymierzył sprawiedliwość. Pięć minut później podwyższył rezultat spotkania na 2:0 dla wrocławian. Po zmianie stron podopieczni trenera Batora jeszcze dwukrotnie wpisali się na listę strzelców. W 53. minucie akcję miejscowych skutecznie wykończył Daniel Łuczak, a rezultat pojedynku ustalił Jacek Kiełb kompletując hat-tricka.

Śląsk II Wrocław – Polonia-Stal Świdnica 4:0 (2:0)

Śląsk II: Wrąbel, Tyszczenko, Wrótny, Cieśla (75′ Badel), Zieliński, Repski, Danielik, Przybylski (69′ Godzwon), Łuczak (67′ Mikła), Matusik (80′ A. Sobczak), Kiełb

Polonia-Stal: Stitou, Luber, Pawlak, Sudoł, Jaros, Wargin (84′ Ł. Kot), Sowa (69′ Filipczak), Borowy, Szczygieł, Tobiasz (65′ Truszczyński), Tarnov (78′ Marszałek)