Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Robią rajd, by pomóc choremu koledze

Robią rajd, by pomóc choremu koledze

0

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym zrzeszeni wokół grupy projektowej programu „Młody Obywatel” zapraszają do wzięcia udziału w „Rajdzie dla Krystiana”. Podczas rajdu zbierane będą pieniądze dla chorego kolegi.
MOB u pani W�jt
Krystian jest uczniem II klasy Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym. Od urodzenia ma chore nogi. W marcu przeszedł operację lewej nogi, dlatego ma ją w gipsie. Wkrótce czekają Krystiana co najmniej trzy kolejne operacje, bez których jego kości nie będą się prawidłowo rozwijać. Mama chłopca sama wychowuje czworo dzieci.

Pieniądze zebrane do puszek w dniu rajdu zostaną przeznaczone na pomoc w dalszej rehabilitacji Krystiana – informuje dyrektor szkoły, Krystyna Kwaśnik.

Rajd pieszy na Ślężę startuje w sobotę, 14 maja z parkingu na Przełęczy Tąpadła o godzinie 10.00. W programie młodzi ludzie z Witoszowa zaplanowali mini rozgrywki sportowe dla chętnych (m.in. mini hokej na trawie, gra w ringo, rodzinne wyścigi) z nagrodami, quiz wiedzy dotyczący sportu i zdrowego stylu życia z nagrodami, pokaz w wykonaniu klubu sportowego Taekwondo „Gryf” Świdnica oraz wspólne grillowanie – kiełbaski, chleb i dodatki są zapewnione.
Współorganizatorami „Rajdu dla Krystiana” jest Stowarzyszenie Przyjaciół Witoszowa Górnego „Daisy” wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji.

Wójt Teresa Mazurek objęła imprezę swoim patronatem.

/opr.red/

zdjęcie organizatora

Poprzedni artykułWykopał pocisk
Następny artykułDrezyną na majówkę