Strona główna Sport Piłka nożna Relacja live z meczu III ligi: Polonia-Stal – Karkonosze

Relacja live z meczu III ligi: Polonia-Stal – Karkonosze

0

W niezwykle emocjonująco zapowiadającym się spotkaniu, piłkarze III-ligowej Polonii-Stali Świdnica podejmą Karkonosze Jelenia Góra. Nie od dziś wiadomo, że kibice obu zespołów nie sympatyzują ze sobą, a obie drużyny sąsiadują w ligowej tabeli. Zapraszamy na relację live ze stadionu przy ulicy Śląskiej w Świdnicy!

DSC_9425

Skład Polonii-Stali: Stitou, Jaros, Salamon, Sudoł, Pawlak, Sowa, Filipczak, Wargin, Szczygieł, Kukla, Borowy

Skład Karkonoszy: Wieliczko, Palimąka, Kuźniewski, Wawrzyniak, Mat. Firlej, Pieśkiewicz, Bochnia, Poszelężny, Sareło, Kusiak, Mac. Firlej

Sędziuje Paweł Horożaniecki z Kolegium Sędziów Żary

Do rozpoczęcia meczu niecałe 20 minut

rozpoczynamy spotkanie

5′ – na razie badanie przeciwnika, gra w środku pola z dala od obu bramek

7′ – Maciej Firlej uderzył z rzutu wolnego, piłka wysoko nad poprzeczką

10′ – Filipczak świetnie dogrywa do Wargina, ten jednak powstrzymany przez defensora Karkonoszy

13′ – rzut rożny dla gospodarzy, bez zagrożenia dla bramki Wieliczko

15′ – szansa na gola na miejscowych, Kukla strzela z kilku metrów obok słupka

17′ – Wawrzyniak kropnął z 35 metrów, piłka w dłoniach Stitou

20′ – oblężenie jeleniogórskiej bramki, Kukla dwukrotnie zablokowany, na koniec strzał Sowy ponad bramką

23′ – dobry okres gry świdniczan, Borowy próbował zgrywać piłkę do Szczygła, ale do akcji wkroczyli obrońcy

28′ – teraz groźniej zaatakowały Karkonosze, Stitou skutecznie wygarnął piłkę spod nóg Kusiaka

31′ – udana akcja Karkonoszy, piłkę w nasze pole karne dośrodkowuje Maciej Firlej, ta ląduje w „koszyczku” Amina

34′ – Sowa dośrodkowuje piłkę z rzutu wolnego – trochę za krótko i kończy się tylko na strachu dla rywali

39′ – Szczygieł strzela z 20 metrów, piłka zablokowana przez jednego z defensorów

41′ – wychodzimy na prowadzenie, Kukla dobrze zagrywa piłkę w pole karne, a tam głową na 1:0 przymierzył Igor Wargin!! Polonia-Stal – Karkonosze 1:0!

Chwilowa przerwa w grze, podczas bramkowej sytuacji ucierpiał jeden z zawodników gości

44′ – blisko drugiej bramki, dośrodkowanie Filipczaka wybijają obrońcy

koniec pierwszej połowy – prowadzimy 1:0!

rozpoczynamy drugą połowę, bez zmian w składach

52′ – dwie wrzutki w pole karne Karkonoszy, bez powodzenia

56′ – żółta kartka – Kukla

57′ – żółta kartka – Bochnia

58′ – szansa na gola dla Karkonoszy, Firlej kiepsko uderza z 16 metrów

60′ – zmiana w zespole Karkonoszy, Szramowiat zastępuje Pieśkiewicza

63′ – mogło być 1:1, na całe szczęście Kusiak uderzył z 10 metrów obok dalszego słupka Amina Stitou

65′ – Wersocki zmienia Bochnię

67′ – Sowa – żółta kartka

68′ – znów groźnie pod naszą bramką, Kowalski mija się z piłką

70′ – żółta kartka dla Mateusza Firleja. Sowa dośrodkowuje, ale piłka nie znajduje adresata

74′ – Kowalski zastępuje Poszelężnego

75′ – pierwsza zmiana w drużynie gospodarzy: Marszałek za Jarosa

78′ – mamy szczęście, Kusiak uderza w poprzeczkę

79′ – Kusiak opuszcza plac gry, w jego miejsce Kraśnicki

83′ – Kowalski z narożnika pola karnego uderza bardzo niecelnie

85′ – Morawski pojawia się na boisku zmieniając Szczygła

87′ – taktyczny faul Morawskiego – żółta kartka

88′ – fantastyczna wrzutka Kukli z lewej strony, jeszcze lepsza główka Borowego i mamy 2:0!!!

90′ – Ł. Kot zmienia Kuklę