Strona główna Bez kategorii Porządki w deszczu

Porządki w deszczu [FOTO]

0

Niesprzyjająca pogoda nie odstraszyła autorów społecznej akcji porządkowania pozostałości po zabytkowej altanie w Parku Młodzieżowym w Świdnicy. Mimo deszczu wycinali zarośla i grabili liście w nieczynnej fontannie. Społecznicy od lat walczą o rewitalizację altany.

wieżyczka porządki 9 kwietnia 2016 (16)

W ubiegłym roku po raz pierwszy  Świdnickie Forum Rozwoju przy wsparciu firmy Drzewoznawca, mieszkańców i służb porządkowych miasta usunęło drzewa, krzewy i chwasty, które całkowicie zarosły kopiec i schody – wszystko, co zostało po altanie.

Dziś wygląda znacznie lepiej, ale porządki są potrzebne i deszcz nam nie przeszkadza. Zamierzamy do skutku walczyć o przywrócenie temu miejscu dawnej świetności – zapowiada Marcin Paluszek, prezes ŚFR. Po raz trzeci projekt rewitalizacji altany został zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie rusza już w poniedziałek, 11 kwietnia.

PROJEKTY DO BUDŻETU OBYWATELSKIEGO 2016

Altana w Parku Młodzieżowym stanęła w 1875 roku. Wtedy bowiem z inicjatywy podpułkownika Riebla na terenach fryderycjańskich fortyfikacji powstał pas zieleni, otaczający centrum Świdnicy. Wieżyczka przetrwała do XXI wieku. W roku 2005 ogrodzono ją wysokim płotem, a w 2007 rozebrano. Była w tak złym stanie technicznym, że cała konstrukcja mogła w każdej chwili runąć. Od 8 lat rozmontowana konstrukcja leży na terenie MZEC-u.

Zdjęcia z akcji porządkowej Artur Ciachowski

Poprzedni artykułFinał OOM w Morawie
Następny artykułKolejki do darmowych badań [FOTO]