Strona główna 112 Ponad trzydziestu kibiców ukaranych

Ponad trzydziestu kibiców ukaranych

4

Kibice zespołu Piasta Żmigród, rywalizującego z  Polonią-Stalą, zostali ukarani za wulgarne okrzyki podczas ostatniego meczu w Świdnicy. Połowa dostała mandaty, reszta stanie przed sądem.

kibice

Na zdjęciu sektor z kibicami  Piasta Żmigród na sobotnim meczu w Świdnicy.

Podczas sobotnich  rozgrywek piłki nożnej o mistrzostwo III ligi pomiędzy Polonią-Stal Świdnica a Piastem Żmigród na stadionie przy ul.Śląskiej kibice gości skandowali wulgarne okrzyki. Policjanci podjęli interwencje. Funkcjonariusze ukarali mandatami karnymi 17 osób oraz sporządzili 17 wniosków o ukaranie do sądu za używanie wulgaryzmów podczas meczu.

– Jednocześnie oświadczamy, że policja będzie w sposób bezwzględny i stanowczy reagować na wszelkie przejawy chuligaństwa i wandalizmu podczas imprez sportowych. Apelujemy, więc do prawdziwych kibiców, a ci stanowią bezwzględną większość o kulturalny i sportowy doping. Apelujemy również do kibiców o nietolerowanie negatywnych zachowań bandytów stadionowych, którzy swoim zachowaniem zachęcają innych do konfrontacji – zapowiada podkom. Agata Oleśkiewicz z KPP w Świdnicy.

Poprzedni artykułPo pijaku ukradli samochód
Następny artykułJak napisać sztukę teatralną?