W sobotę, 2 kwietnia, na miejskiej pływalni zostały rozegrane VIII Ogólnopolskie Zawody Pływackie w Sprincie o Puchar Klubu Kibica. Blisko 400 pływakom z całej Polski kibicowała Mistrzyni Olimpijska Otylia Jędrzejczak.

– Pamiętajcie, że tu nikt nie jest przegrany, wszyscy jesteście wygrani. Życzę świetnych wyników, wybraliście najpiękniejszą dyscyplinę sportu, czyli pływanie – mówiła znakomita sportsmenka podczas otwarcia zawodów.
Organizatorem zawodów pływackich jest Klub Sportowy Rekin w Świebodzicach, który w tym roku świętuje 10-lecie. Zawodnicy klubu odnoszą systematycznie sukcesy na zwodach regionalnych i krajowych. Obecność słynnej pływaczki mocno zdopingowała uczestników, każdy miał także możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z mistrzynią.
/Agnieszka Bielawska-Pękala, opr. red./
Zdjęcia UM Świebodzice












![Orkiestra Księżniczek powraca. Noworoczny Koncert Wiedeński już 16 lutego w Teatrze Muzycznym Capitol [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/Orkiestra-Ksiezczniczek-fot.-TOMCZYK-ART-1-100x75.jpeg)